Domácí metody, jak se s trochou trpělivosti zbavit povislé kůže na břiše

Visící kůže na břiše může nastat hned z několika důvodů, nejčastěji po porodu nebo po rychlém úbytku hmotnosti. Ačkoli se situace může zdát neřešitelnou, popřípadě se většina lidí domnívá, že se problému mohou zbavit pouze chirurgicky, což je zpravidla velice nákladné, není tomu tak. Povislou kůži na břiše můžete odstranit hned několika způsoby, chce to ale trochu trpělivosti.

Fyzická aktivita

Pohyb by měl být na začátku mírný, náhlý intenzivní trénink, například po porodu, by mohl tělu spíše uškodit. Zvyšujte intenzitu cvičení postupně, přidávejte počet opakování každý den a dávejte si pozor, abyste se nepřetěžovali. Je dobré do své rutiny přidat aerobní cvičení, jako je chůze, jogging, chůze po schodech atd. Během cvičení noste zahřívací pás nebo si zakryjte břicho igelitovou fólií (pouze v případě, že nemáte problémy s ledvinami a vaječníky), zvýší se tak úroveň pocení a zrychlí se metabolismus. Jednou týdně si zajděte zaplavat nebo zatančit.

Masáž

Masáž pomůže napnout pokožku. Je dobré masírovat si postiženou oblast každý den pomocí různých technik – hlazení, tahání, tření atd. Pokud navíc na břicho nanesete speciální zpevňující krém nebo přípravek na odstranění celulitidy, bude účinek masáže ještě intenzivnější.

Opasek s elektrostimulátory

Nemusíte se mučit v tělocvičně, stačí si nasadit speciální pás se senzorem na břiše a klidně ležet, zatímco tkáně vašeho břicha dostávají elektrickou stimulaci. Měkké impulsy se přenášejí do svalů, jež se postupně stahují a uvolňují.

Dieta

Ať chcete nebo ne, musíte myslet především na správnou stravu. Odepřete si alkohol a sladkosti a zaměřte se na nízkokalorickou stravu.

Speciální zábaly

Můžete je aplikovat ihned po osprchování nebo masáži. Existuje spousta receptů na hřejivé zábaly plné živin. Pokryjte si směsí žaludek, zabalte potravinářskou fólií a chvíli se procházejte.

Obrázky: Freepik