Nefyzické příčiny chřipky a nachlazení. Na vině mohou být psychické problémy

Rinitida neboli zánět nosní sliznice, obecně rýma, je infekční onemocnění, které může být vyvoláno spoustou různých virů. Ovšem nachlazení nemusí být způsobeno pouze viry a bakteriemi. Jeden z faktorů může být i náš duševní stav.

Nedostatek harmonie

Máte pocit, že ve vašem životě není něco v rovnováze. Špatná harmonie také snadno naruší vaši vnitřní rovnováhu, takže sezónní infekce se na vás dostanou dříve než obvykle. Použijte nemoc k tomu, abyste se zamysleli a dali si věci ve svém životě dohromady. Uvidíte, jak se vám uleví.

Potlačené emoce

Nemůžete vyjádřit své negativní emoce? Myslíte si, že nedokážete plakat a cítit zármutek? To všechno vytváří uvnitř vašeho těla napětí, které se může projevit fyzickými, zdravotními problémy. Uvolněte v sobě emocionální blok a snáze se uzdravíte.

Nálož myšlenek

Všechno je kolem vás zamotané, všude vidíte jen chaos a nikde žádné východisko. Nevíte, kde vám hlava stojí a spletenec myšlenek vás akorát vyčerpává. V takovou chvíli je dobré být sám a urovnat si myšlenky v hlavě, vyčistit si ji. Nic vám k tomu nedává větší příležitost než to, že v důsledku všeho onemocníte.

Přílišná omezení a hranice

Máte tendenci být na sebe přísní a hodně se staráte o to, co si o vás okolí myslí? Snažíte se splnit očekávání všech? Pokud jsou odpovědi ano, je dost možné, že vás všechna tato nutkání přemohou a vy si kvůli nadměrnému stresu oslabujete imunitní systém. Zkuste se tolik neanalyzovat, stačí, když uděláte radost těm nejdůležitějším. Patříte mezi ně i vy.

Obrázky: Freepik