Praní vlněných oděvů. Fígle pradlen, jak zabránit jejich sražení a poničení

Praní oblečení z vlny a kašmíru, to je velká odpovědnost. Stačí jen lehce posunout teplotu o něco výše a ze spotřebiče můžete vytáhnout dětský svetřík. Rádi bychom se s vámi dnes poradili o fígle zkušených pradlen, jak tyto materiály prát a sušit, aby vám vydržely co nejdéle jako nové.

Praní vlny a kašmíru

Je dobré, že tyto materiály není potřeba prát příliš často, takže je záhodno zcela vynechat pračku. Místo toho je perte ručně ve 30 stupňové vodě. Horká voda a tření jsou totiž největšími nepřáteli kašmírových a měkkých, vlněných oděvů. Nejenže se scvrknou, ale mohou i ztvrdnout. Pokud se přece jen rozhodnete pro praní v pračce, nastavte skutečně velmi jemný program.

Prací prostředek

Co se týká pracího prostředku, vždy vyberte ten, který se doporučuje pro jemnější oděvy – kašmír, hedvábí, bude šetrnější k vašemu oblečení. Tradiční prací prostředky mohou být pro tyto materiály příliš hrubé a hrozí tak jejich poškození. Speciální prací prostředek zvyšuje pružnost vláken, čímž brání deformaci látky během praní.

Sušení

Pokud perete v ruce, důkladně prádlo vyždímejte a rozložte jej na sušicí stojan. Nezavěšujte přes ani nepoužívejte kolíčky na prádlo, jinak vám na oblečení zůstanou vytahané stopy.

Obrázky: Freepik