Domácí procedura složená z koupele, masáže a hydratace vás může zachránit od popraskaných pat

Suché a popraskané paty nejsou nic pěkného a navíc ani nic pohodlného, ale bohužel se jedná o běžný problém, který trápí spoustu lidí. Naší první myšlenkou bývají drahé krémy na nohy, které by nás našeho problému zbavily, ale jak se ukazuje, ani ty nemusí být zcela spolehlivé. V takových případech je dobré obrátit se na domácí recepty, které nás téměř nic nestojí a zároveň nám pomohou dosáhnout požadovaných výsledků.

Krok č. 1: Koupel nohou

Nalijte si trochu vlažné vody do lavoru a přidejte polévkovou lžíci jedlé sody a dvě polévkové lžíce soli. Důkladně promíchejte a ponořte chodidla. Nechte asi 15 minut a poté vydrhněte pemzou. Otřete ručníkem do sucha.

Krok č. 2: Masáž

V misce smíchejte dvě polévkové lžíce oleje s jednou lžící cukru. Jemně vmasírujte domácí peeling do nohou a třete alespoň 5 minut. Poté nohy opláchněte čistou vodou.

Krok č. 3: Hydratace

Vezměte další misku a spojte dvě polévkové lžíce oleje s malým kouskem vosku ze svíčky. Umístěte na teplé místo, aby se vosk roztavil. Poté nechte opět vychladnout a vmasírujte do chodidel. Před spaním si pak můžete navléknout pár čistých, měkkých ponožek.

Tak co říkáte na tuto proceduru? Už jste ji vyzkoušeli nebo máte své zaručené recepty? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com