Ze šampionky v gymnastice modelkou. Dívenka s Downovým syndromem posouvá hranice nemožného

Sledování profesionální gymnastiky může být jednou z nejvíce fascinujících věcí – půvabné, ladné pohyby a působivá akrobacie náš mozek neustále udivují a my se stále dokola snažíme pochopit, jak je možné, aby lidské tělo dokázalo něco takového. Stejně tak můžeme být v údivu, budeme-li sledovat Chelsea Werner z Kalifornie.

Posouvá hranice nemožného

Tato 22letá dívenka pořádně houpe světem, a to nejen díky jejím gymnastickým schopnostem a čtyřnásobnému titulu národní šampionky, ale také proto, že se narodila s Downovým syndromem. Své postižení absolutně vůbec nevnímá jako omezení.

Od posilování svalů k šampionátu

Chelsea se začala věnovat gymnastice, aby posílila svaly, jejichž ochablost je jedním z příznaků její diagnózy. O pouhé 4 roky později se objevila na olympiádě. Díky jejímu talentu se Chelseainy rodiče rozhodli najmout trenéra nejvyšší úrovně, který by s Chelsea pracoval. 

Šestnáct hodin tréninku denně

Chelsea byla odhodlána prokázat svůj talent a začala trénovat 16 hodin denně. Její trenérka na ni tlačila tak tvrdě, jako na žádnou ze svých studentek, protože v Chelsea viděla potenciál stát se někým velkým.

Z gymnastky modelkou

Chelsea svou tvrdou prací dosáhla v gymnastice mnoha úspěchů a v dnešní době se zaměřuje převážně na modeling. Cestuje po celém světě a pracuje pro několik významných značek. 

Inspiruje celý svět a miluje to! Pokud může někomu pomoci dát naději a věřit v sám sebe, je za to velice šťastná. 

Jak se vám dnešní inspirující příběh líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com