Nejčastější chyby při údržbě ručníků. Příliš mnoho kousků na jednom háčku je jednou z nich

Shodneme se na tom, že úklid našich domácností každý pojímá po svém, ať už se jedná o čištění, mytí, vysávání či praní. A u praní se dnes zastavíme, protože stejně tak, jako se liší odpovědi na otázky ohledně úklidu, liší se také v rámci praní ručníků. Ale na jednom se můžeme shodnout a to jsou následující chyby, které mnozí z nás dělají, co se týká údržby našich ručníků.

Neperete je tak často

Osušky perte po 3 – 4 použitích, protože vlhký ručník přitahuje bakterie a může rychle zapáchat. Co se týká ručníků na osušení rukou, visících vedle umyvadla, nebo kuchyňských utěrek, ty byste měli prát ještě častěji. Měňte je každý druhý den.

Věšíte více ručníků na jeden háček

Častou chybou, kterou děláme, je zavěšení více ručníků na jeden háček nebo příliš těsně vedle sebe. Pokud nemohou větrat, zůstanou na nich nečistoty, což vede k výskytu bakterií a vzniku plísní.

Perete je na nízkou teplotu

Praní na teplotu nižší než je 60 stupňů znamená, že neničíte všechny bakterie.

Přeháníte to s pracím práškem a aviváží

Ve skutečnosti jsou ručníky vyráběny tak, aby absorbovaly přebytečnou tekutinu, takže pokud používáte příliš mnoho pracího prášku a aviváže, nemusí se řádně spláchnout bakterie a plísně z ručníků.

Netřepete s nimi

V neposlední řadě nezapomeňte ručníky protřepat, jakmile je vyjmete z pračky nebo sušičky. Tím se zbavíte veškerého prachu a zbytku čistících prostředků.

Podělte se o tyto tipy se svými přáteli a rodinou, aby i oni věděli, jak udržovat své ručníky čisté a svěží.

Zdroj: en.stories.newsner.com