Drobné změny v pracovním režimu zvýší vaši produktivitu a vy budete pracovat efektivněji

Věřte nebo ne, ale každý váš, byť i sebemenší zvyk nebo činnost, ovlivňují vaši produktivitu během dne. Máte-li pocit, že se v práci nesoustředíte nebo už nejste schopní podávat takové výkony jako dříve, nemusí to být nutně známkou syndromu vyhoření. Jen to chce pár změn, abyste se vrátili do starých zajetých kolejí a zvýšili svou úroveň produktivity. Zde jsou některé návyky, které můžete začlenit do své pracovní rutiny, abyste podávali co nejlepší výsledky. Aplikovat je můžete i při home officu.

Procházejte se

Procházky po 5 minutách vám pročistí mysl natolik, abyste mohli pracovat efektivněji. Pár kroků navíc mezi jednotlivými pracovními úkoly vám pročistí mozek od veškerého nepořádku. Díky těmto malým pauzám uděláte spoustu práce rychleji a lépe.

Vypněte e-maily mimo pracovní dobu

Jednou z největších chyb je odpovídání na e-maily mimo pracovní dobu. To vám ztěžuje využití volna na maximum. V podstatě si nikdy pořádně neodpočinete. Výsledkem pak je, že se během víkendu nebo dovolené nedokážete zbavit stresu a pak máte větší sklony k vyhoření.

Organizace práce

Organizace práce všechno usnadňuje. Existují různé aplikace nebo si pořiďte klasický papírový diář, kde budete mít vše naplánováno do posledního detailu. To vám také umožní sledovat čas i výsledky práce. Snadněji naleznete místo, kde děláte chyby.

Nepřipravujte se o spánek

Nenuťte své tělo i mysl pracovat tvrději, když už to zkrátka a dobře není možné. Nezaostávejte za svým spánkovým režimem. Jakmile doženete zdravý spánkový cyklus, uvidíte, jak rychle a efektivně můžete pracovat.

Upravte si čas pro důležité úkoly

Vždy se najdou úkoly, které mají přednost. Vyhraďte si na ně speciální čas, abyste je už více neodkládali. Například ráno, kdy jste nejvíce produktivní, si naplánujte řešení složitějších povinností. Nezvedejte telefony, nemluvte s kolegy, pouze se soustřeďte na daný úkol.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Indiatimes.com