Důsledky spánku s mokrými vlasy. Ohrožujete zdraví pokožky i vlasů

Do sprchy se dostanete pozdě večer a ještě si musíte umýt hlavu? Pak je pochopitelné, že nemáte chuť na přehnanou péči o svůj zevnějšek a po usušení ručníkem jen padnete do postele. Ovšem i přesto vás musíme varovat – jdete-li spát s mokrou hlavou, zaděláváte si na spoustu nepříjemných problémů. Snažte se najít poslední síly a vlasy si vysušit tak, abyste si nešli lehnout s mokrými ani vlhkými vlasy. Poděkují vám za to.

Poškozené vlasy

Spánek s mokrou hlavou může vážně poškodit vaše vlasy. Mokré nebo vlhké kadeře se rychleji rozpadají. K tomu může dojít v důsledku tření o polštář, peřinu nebo prostěradlo. Vlhkost z vašich vlasů také zpravidla končí na vašem povlečení, což umožňuje bakteriím rychle se vyvíjet a způsobit tak nečistoty na vaší pokožce.

Nepoddajné vlasy

Pokud jste se snažili ušetřit si pár minut večer a vlasy si nevysušit, věřte, že jste si beztak moc nepomohli. Ráno totiž budete potřebovat mnohem více času než obvykle, abyste si své vlasy upravili. Jdete-li spát s mokrou hlavou, kadeře zůstanou ráno velice nepoddajné a v podstatě vám budou trčet do všech směrů. Než je  zkrotíte, chvíli to potrvá.

Saténové povlečení

Pokud skutečně nelze jinak a vy nemáte možnost si vlasy pečlivě vysušit, ať už z důvodu, že nemáte doma fén na vlasy nebo se nacházíte mimo domov, kde nemáte po ruce potřebné vybavení, pak volte saténové povlečení. Vytváří menší tření, tudíž i menší riziko poškození.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com