Důvody, proč byste měli znát svou krevní skupinu – má vliv na těhotenství, stres i problémy s hmotností

Všichni lidé mají svou krevní skupinu A, B, AB nebo 0, které jsou určeny už při narození.  Odborníci tvrdí, že každý krevní typ má své specifické vlastnosti a zde je přehled několika jejich charakteristik.

Potomstvo

Vedle krevní skupiny lze krev rozlišit také dle Rh faktoru. Je-li žena Rh negativní a muž, s nímž se snaží počít dítě, Rh pozitivní, existuje zvýšené riziko, že jejich dítěti se bude vyvíjet nějaký zdravotní problém.

Onemocnění

V závislosti na zdravotním problému může být každý krevní typ méně nebo více citlivý. Měli byste tedy zjistit vlastní rizika a pokusit se je eliminovat.

Výživa

Svou krevní skupinu byste měli znát i z toho důvodu, abyste věděli, jaké potraviny jsou přínosné pro vaše zdraví a kterým se naopak vyhnout. Například lidé s krevním typem A by se měli zaměřit na konzumaci zeleniny, s krevním typem 0 na více bílkovin ve formě ryb a masa, ti, kteří mají AB, by se měli soustředit na nízkotučné maso a mořské plody a konečně ti s typem B na červené maso.

Antigeny

Krevní antigeny mohou být přítomny v krvi, trávicím traktu, plících a nosních dírkách, v ústech a v tlustém střevě.

Stres

Osoby s krevní skupinou 0 potřebují více času na relaxaci po některých stresových situacích než jiní lidé s odlišným krevním typem.

Problémy s hmotností

Krevní skupina může také určit, zdali bude mít člověk problémy s břišním tukem či nikoli. Například osoby s typem 0 jsou náchylnější na hromadění tuku v břišní oblasti a lidé s typem A takovými problémy obecně netrpí téměř vůbec.

Těhotenství

Pro ženy, které spadají do krevního typu AB, je mnohem snazší otěhotnět než pro jiné ženy.

Naléhavé případy

V případě krevní transfuze mějte na paměti, že lidé s krevní skupinou 0 jsou univerzálními dárci a lidé s krevní skupinou AB jsou univerzální příjemci. Tyto informace vám ušetří drahocenný čas v naléhavých případech.

Víte, do jaké krevní skupiny spadáte vy? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou, aby i oni věděli, co jim jejich krevní typ přináší.

Zdroj: feelhealthylife.com