Důvody, proč je dobré si ráno přivstat – dodáte svému tělu energii a vitalitu

Brzké usínání a časné vstávání vám zaručí, že zůstanete zdravými, bohatými a moudrými. Věda totiž potvrdila řadu pozitivních účinků brzkého ranního vstávání na naše tělo a my se o ně chceme s vámi podělit.

Mír a ticho

Být vzhůru dříve než zbytek světa má své výhody – žádné otravné troubení aut, hlasy, hudba, nic, co by rušilo vaše probouzení do nového dne. Můžete se uvolnit a poslouchat pouze své myšlenky, obdivovat východ slunce a začít den s dobrou náladou. Tím zlepšíte své duševní zdraví, zvýšíte hladinu kyslíku v mozku, snížíte krevní tlak a zmírníte migrénu.

Plánování a zorganizování dne

Pokud se probudíte dříve, budete mít více času přemýšlet a zorganizovat si svůj den. Tím, že si vytvoříte harmonogram, snížíte hladinu stresu a budete produktivnější. Takový přístup vám pomůže dosáhnout svých cílů mnohem rychleji.

Produktivita

Časné vstávání vám zaručí, že budete více soustředění, disciplinovaní a tím i produktivní. Budete mít více energie a lépe se vám budou plánovat vaše aktivity.

Lepší duševní zdraví a pozitivní myšlení

Pokud si z brzkého ranního probouzení vytvoříte zvyk, snížíte riziko deprese, duševních onemocnění a poruch a budete pozitivní a držet se daleko od negativních myšlenek.

Čas na snídani

Budete-li mít ráno dostatek času díky tomu, že jste si uměli přivstat, můžete se v klidu nasnídat. Snídaně, jak všichni víme, je nejdůležitější jídlo dne a jeho vynechání vede k četným negativním účinkům. V opačném případě, zdravá snídaně vám poskytne potřebnou energii, nakopne metabolismus, zlepší náladu, sníží riziko srdečních onemocnění a cukrovky a zabrání nárůstu hmotnosti. Kromě toho budete více soustředění na práci a posílíte své pozitivní myšlení.

Lepší funkce mozku

Brzké vstávání zlepšuje kritické myšlení a schopnost řešit problémy, podporuje paměť a koncentraci a pomůže vám být kreativnější během dne.

Krásnější vzhled

Kvalitní spánek vám zajistí, že nebudete vypadat unavení a tím, že se budete lépe cítit, budete i lépe vypadat.

Zdravější spánek

Zvyk chodit spát a vstávat ve stejnou hodinu zlepšuje kvalitu spánku. Pro dosažení nejlepších výsledků se snažte dodržovat tento pravidelný režim i o víkendech.

Lepší výsledky

Jste-li stále ještě studentem nebo procházíte kurzem, výzkum dokázal, že časné probouzení zlepšuje výsledky. Budete totiž schopni se lépe soustředit a lépe si řídit svůj čas.

Jak se vám dnešní článek líbil? Jak jste na tom vy a časné vstávání? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.co