Důvody, proč je vám zima více než ostatním. Nepodceňujte je, na vině mohou být vážná onemocnění

Všichni jsme na tom, co se týká teplotního prahu, odlišně. Někteří snesou sedět celý den pod klimatizací, jiní se začnou třást zimou, jakmile teplota klesne o jeden stupeň. Ti, kteří neustále trpí husí kůží a je jim chladno i ve chvílích, kdy jejich okolí chodí v tričku a kraťasech, mohou mít zdravotní potíže, o kterých ani netuší. A už vůbec ne, že některé z nich by mohly souviset s jejich neustálou potřebou navlékat si na sebe teplé oblečení.

Problém se štítnou žlázou

Hypotyreózou se nazývá stav, kdy štítná žláza neprodukuje dostatek hormonu, což může mimo jiné vyvolat silnou únavu, nízkou srdeční frekvenci a také to, že jedinec neustále trpí zimou.

Dehydratace

Je vám pořád zima? Nepijete dostatek vody, která stimuluje metabolismus a pomáhá tělu lépe zpracovávat konzumované potraviny, jež pak produkují energii a teplo.

Anémie

K té dochází, jakmile má tělo méně červených krvinek, než potřebuje k přenosu kyslíku do buněk a tkání. Anémie může být způsobena nedostatkem železa, což je obvykle způsobeno těhotenstvím, menstruací, ztrátou krve nebo nedostatečným příjmem a vstřebáváním živin. Může se však vyskytnout i v důsledku nedostatku vitamínů. Mezi další příznaky anémie patří pobledlá kůže, zvýšená srdeční frekvence, únava a bolesti hlavy.

Nedostatek spánku

Kvalitní a klidný spánek je obzvláště důležitý pro správnou regulaci tělesné teploty. Pokud vás trápí zima častěji než ostatní, může to mít prostý důvod v podobě nedostatku spánku.

Raynaudův fenomén

Tento jev je velice snadno rozpoznatelný. Prsty na rukou a nohou jsou bílé nebo namodralé a oddělené ostrou čárou od zbytku ruky nebo nohy, kde končí dostatečný přísun krve. Toto vzácné onemocnění postihuje tepny a snižuje průtok krve do prstů.

Jste příliš hubení

Možná jste příliš hubení a to je důvod, proč je vám neustále zima. Složení tělesného tuku je nižší.

Špatný krevní oběh

Kvůli perifernímu vaskulárnímu onemocnění tepny nepřenášejí dostatek krve do orgánů a tkání, což může vést k nachlazení pacienta. Pokud se tepny zúží v důsledku aterosklerózy, průtok krve nebude uspokojivý a v končetinách ucítíte chlad a necitlivost.

Obrázky: Freepik