Zápachu z mokrých bot se zbavíte snadno a rychle. Pomůže papír a včelí vosk

První sníh už máme za sebou a to znamená jediné – nastává období mokrých bot, z kterých se po uschnutí bude linout nepříjemný zápach. S každým použitím to bude horší a horší a my hledáme řešení v podobě sprejů, jež smrad z bot pouze zakryjí, ale neodstraní. Jelikož je obuv v tomto období téměř denně vystavena mokru, mělo by se co nejdříve najít řešení. My pro vás jedno máme.

Jak se zbavit zápachu z mokrých bot?

Nemusíte se uchýlit k “jedovatým” metodám. Tím máme na mysli předražené přípravky plné chemie. Problém se dá vyřešit mnohem jednodušeji a také levněji. Co tedy musíte udělat?

První krok spočívá ve vložení kusu látky nebo papíru do vnitřku boty. Látka nebo papír skvěle absorbují vlhkost, takže je tam mějte tak dlouho, jak jen to bude nutné.

Prevence

Samozřejmě úplně tím nejlepším, co můžete udělat, je vyhýbat se tomu, aby byly vaše boty uvnitř mokré. To můžete udělat jedině tím, že si povrch obuvi namažete vazelínou nebo včelím voskem, zejména v oblasti švů. Následně boty vyleštěte hadříkem a nechte pouze tenkou vrstvu voděodolného filmu. Ricinový olej je velice vhodný pro kožené boty nebo pro imitaci kůže.

Jak se vyhnout skvrnám od soli?

Také každoroční problém, kterému musíme v zimě čelit. Chodníky a silnice se zasypávají solí, aby neklouzaly. To je možná dobré pro naše kosti, ale rozhodně ne pro naše boty. Sůl vytváří stopy jak na botách, tak i na kalhotách. Proto smíchejte trochu octa s vodou a roztokem boty potřete. Za několik vteřin můžete být svědky zázraku. Po stopách soli nezbydou ani památky.

Obrázky: Pixabay