Dvě dobrovolnice zachránili slepého pitbula před jistou smrtí na hromadě odpadků. Podívejte se, jak se mu daří dnes

Pes je nejlepším přítelem člověka, to se ví už dávno a důkazem toho jsou dva dobrovolníci z neziskové organizace, kteří zachránili slepého pitbula. Tato organizace dává opuštěným a zanedbaným zvířatům z ulice novou naději na lepší život. Tentokrát tuto šanci dostal pitbul pojmenovaný Duncan.

Duncan byl uvázán u boudy, pokrytý špínou a s přerostlými drápy na tlapkách. Nejdříve byl velmi vystrašený, ale za nějaký čas si zachránci získali jeho důvěru. Dobrovolníci ho jemně vzali do auta a okamžitě vyrazili k veterináři, který zjistil, že Duncan byl nejen zcela slepý, ale také dehydratovaný, trpěl parodontózou, měl vředy na rohovce, infekci kůže a dva masité buněčné nádory. Po koupeli se ukázala Duncanova pravá barva srsti, která se ze šedivé stala jasně bílou.

Trvalo to nějaký čas, ale za určitou dobu se Duncan uzdravil v rámci daných podmínek a byl umístěn do pěstounské péče prostřednictvím nadace, kde byl zahrnut láskou, kterou si zasloužil. „Milujeme Duncana celým srdcem. Spí s námi v posteli, chodíme s ním na pláž a do parku a večeříme na terase. Jsme mu naprosto oddaní,“ přiznali Duncanovo noví majitelé.

I přesto, že Duncan žil nejlépe, jak mu život umožnil, nedávno mu bylo diagnostikováno selhání ledvin. Nikdo neví, kolik času mu ještě zbývá, ale vzhledem ke všemu, co prožil, dostal druhou šanci na šťastný život.

Podívejte se na níže video o Duncanovo úžasné přeměně.

Pokud se vám dnešní článek líbil, sdílejte jej mezi svými přáteli.

Zdroj: faithpanda.com