Už dávno nejsou nepřátelé na život a na smrt. Dvě kočky riskují při pomáhání ochrnutému štěněti vše

Pokud stále žijete v iluzi, že mezi kočkami a psy existuje nevraživost, vyvedeme vás nyní z omylu tímto dojemným příběhem. Hlavními postavami události jsou dvě kočky a pes, který sotva chodil, byl zubožený a neměl žádnou sílu. Snažil se přejít silnici, ovšem vzhledem k jeho stavu by se mohlo jednat o velice riskantní krok. Objevili se dva nečekaní pomocníci.

Musíme si pomáhat

Příběh nás znovu nutí zamýšlet se nad vztahem kočka a pes. Tento příběh a následně i video, které bylo natočeno v noci na silnici v Rusku, je důkazem toho, že tento přežitek je minulostí. Musíme si pomáhat a vůbec nezáleží, zdali se jedná o lidský nebo zvířecí svět. Pes nebyl schopen téměř chodit, byl ochrnutý na obě zadní nohy, ale potřeboval přejít silnici. Pokud by se pokusil jít sám, bylo by to pro něj velice riskantní, cesta by mu trvala příliš dlouho a riskoval by smrt.

 

Dva chlupatí andělé

Ve chvíli, kdy se pes chystal přejít a váhal, přišli mu na pomoc dva chlupatí andělé. Nikdo by nečekal, že to budou kočky. Ze slavných nepřátel se najednou stanou ochotní pomocníci. Pes nemohl hýbat zadníma nohama, proto by pro něj přechod přes silnici mohl být fatální. Na projíždějící auto by nestačil rychle zareagovat a utéct. Kočky, jako kdyby jeho obtížnou situaci vycítily, neváhaly riskovat vlastní životy, aby jej převedly přes cestu. Doprovázejí ho na druhou stranu a brání vlastní tělem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wamiz.co.uk