Měl být dávno mrtvý, ale vzepřel se tragickému osudu. Ze zuboženého psa s prosvítajícími kostmi se stal šťastný tvor plný života

Žádné zvíře na světě by nemělo trpět. Nikdy a za žádných okolností. Jsou to živí tvorové jako my, s tím rozdílem, že jejich svět je trochu jiný. Přestože neoplývají některými schopnostmi jako člověk, jako je například myšlení či emoce, rozhodně něco cítí. Proto, je-li za utrpením zvířete člověk, je to neomluvitelné. Naštěstí se však najdou i tací, kteří mají srdce na správném místě a zvířatům v nouzi pomáhají.

Obnažené všechny kosti

Tento vyhublý pes byl nalezen v ulicích Španělska a jeho stav byl skutečně zoufalý. Zvíře bylo zubožené, skrze kůži mu prosvítaly všechny kosti v těle. Sotva se mohl pohnout, aby ušel krok. Když ho jeden muž našel, neváhal a okamžitě jej převezl na nejbližší veterinární stanici. Lékaři nevěřili svým očím.

Měl být už dávno mrtev

Dle jeho stavu konstatovali, že zvíře mělo být už dávno mrtvé. Rozhodně k fatálním následkům jeho stavu nemělo daleko. Nevěřili, že vůbec dokáže chodit. Ovšem i přes veliké obavy, zdali pes vydrží zůstat naživu, udělali pro zvíře maximum, aby přežil první noc. Všichni v to doufali.

Den ode dne zlepšoval

Chuť psa se den ode dne zlepšovala. Dokonce byl pro něj vyroben i speciální postroj, který mu usnadňoval chůzi a umožnil jeho svalům rychlejší regeneraci. Po několika měsících se z něj stal nádherný zdravý pes, který je nyní velmi šťastný a užívá si života. Teď už jen stačí, aby se ho ujala milující rodina, která by mu nabídla teplý domov.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dogdispatch.com