Dvounohé štěně bylo nalezeno v popelnici. Nyní se učí chodit na „nových nohách“

Toto štěně se narodilo pouze se zadními tlapkami a bylo zachráněno z odpadkového koše. Lidé, kteří ho našli, štěně obklopili láskou a péčí a nyní se s jejich pomocí učí chodit na protetických nohách. Dostalo jméno Cupid a nyní si užívá svou druhou šanci na život.

Bez pomoci jej čekala smrt

Dvounohé štěně jménem Cupid bylo nalezeno v popelnici v kanadském Torontu. Štěněti bylo v té době pouhých 7 týdnů. Mělo jen dvě zadní nohy a nemohlo se samo vyškrábat z hromady odpadků. Navíc se zapletlo do plastových pytlů. Bez pomoci jej čekala jistá smrt. Ale žena jménem Joan, která ho našla, usoudila, že chudák Cupid si zaslouží žít a pokusila se nešťastné zvíře zachránit.

Cupid byl převezen do útulku pro zvířata, aby mu byla poskytnuta zvláštní péče, kterou zoufale potřeboval. Joan byla ovšem zklamaná, když zjistila, že štěně s takovým postižením nikdo nechce. Navíc útulek nebyl připraven starat se o dvounohé štěně. I v tomto případě by jej tedy dříve či později čekalo usmrcení.

Žena se nechtěla vzdát

Joan se obrátila na organizace The Dog Rescuers Inc. věnující se rehabilitaci a přeškolování zraněných psů. Následně začala hledat rodinu, která by s výchovou psa s protetickýma nohama neměla problém. Vyžaduje to velikou zodpovědnost, protože nikdy nebude schopen chodit po všech čtyřech tlapkách. Chce to tedy trpělivost, tvrdou práci a spoustu lásky.

Cupid se také musel naučit balancovat při chůzi na protézách, k čemuž musel zapojit všechny svaly v těle. Pro počáteční výcvik dostalo štěně speciální sadu protetických lyží. V současné době stále prochází výcvikem, vše je pro něj nové a neobvyklé, ale věříme, že se najdou lidé, které okouzlí a kteří mu rádi nabídnou nový domov a potřebnou lásku.

Úvodní obrázek: The Dog Rescuers Inc, Zdroj: Thedodo.com