Eduard na náměstí ztratil peněženku s velkým obnosem. K jeho údivu byli na místě policisté s dobrou zprávou

Žena z New Yorku dokázala, že ještě existují lidé, kteří mají srdce na pravém místě. Rytířství ještě nevymřelo a není pouze záležitostí mužů. I ženy se mohou zachovat jako pravé hrdinky. O tom ví své Eduardo Martinez, který ve spěchu do práce ztratil peněženku někde uprostřed přelidněného náměstí Times Square. Když si uvědomil, jak důležitá věc mu chybí, už ji nemohl dopátrat.

Peněženka obsahovala cca 95 000 Kč

K ušlechtilému činu došlo letos v březnu, když rodák z Hondurasu Eduardo Martinez procházel turisticky zaplavenou oblastí, aby se dostal včas do práce. Ve spěchu ztratil svou peněženku, která obsahovala kolem 95 000 Kč v hotovosti spolu s různými kreditními kartami. Když si zpanikařený muž uvědomil, co se stalo, vrátil se na místo, načež ho oslovili dva policisté. Vysvětlili mu, že obdrželi peněženku od nejmenované ženy, která byla na cestě do práce ve stejnou dobu jako Eduardo.

Muž nemohl uvěřit svým očím

Po ověření mužovo identifikace mu policisté vrátili jeho majetek. Eduardo nemohl uvěřit svým očím. Uvnitř bylo vše tak, jak zanechal. Neztratil se ani cent. Policistům, a především neznámé ženě byl nesmírně vděčný. Dodal, že jejich skutek dokazuje, že po světě ještě stále chodí čestní lidé.

Ženu se mu bohužel už najít nepodařilo, své poděkování tedy osobně sdělil alespoň policistům a podělil se o svůj příběh na sociálních sítích. Kdoví, možná se jeho příspěvek dostane k ženě, která mu ušetřila 4 000 dolarů ( cca 95 000 Kč) a bude mít jednou šanci jí poděkovat z očí do očí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nypost.com