Na osvěžovače vzduchu zapomeňte. Myslete ekologicky a pro příjemnou vůni v domácnosti využijte surovinu z kuchyně

Sníte během pošmourných podzimních a zimních dnů jen o tom, že strávíte všechen čas v útulném domově zalitém teplem a vůní? Nesmí chybět dekorace, pravidelný úklid, teplo, ale také příjemná vůně. Místo toho, abyste investovali do osvěžovačů vzduchu založených na syntetických látkách, přemýšlejte více ekologicky. Pro navození příjemné atmosféry využijte bobkový list.

Zapomeňte na osvěžovače vzduchu

Osvěžovače vzduchu v aerosolech nebo v jakékoli jiné formě nejsou dobré pro životní prostředí. Zejména v posledních letech problémy spojené se změnou klimatu nedávají v noci spát mnoha ekologům. Další chemické přípravky v domácnosti mohou také dráždit dýchací ústrojí a vyvolat alergické reakce. Proč si dělat starosti, když se můžete postarat o příjemnou vůni ve svém bytě přírodními metodami?

Efekt bobkového listu vás překvapí

Bez vavřínu neboli bobkového listu by mnoho pokrmů nechutnalo tak dobře. Jeho vlastnosti však daleko přesahují kulinářský svět. Někdy se používá v bylinné medicíně jako patent na odstraňování toxinů z těla. Tentokrát jej navrhujeme jako přírodní osvěžovač vzduchu. Jak to udělat?

Položte pár lístků na teplý radiátor. Již po několika minutách ucítíte příjemnou vůni, která se šíří po místnosti. Čím déle budou listy v kontaktu s teplem, tím silnější bude vůně. Abyste ji měli doma trvale, měňte listy každých pár dní, jakmile máte pocit, že aroma ztrácí na intenzitě.

Jak bobkový list funguje?

Bobkový list bude fungovat jako neutralizátor nepříjemných pachů, které se často objevují v domácnostech. Zejména v topné sezóně je snadné vytvořit doma dusno, které neprospívá zdraví. Vůně bobkových listů navíc pomáhá zlepšit náladu. Uklidňuje nervy a pomáhá bojovat proti stresu a úzkosti. Pozitivně také ovlivňuje kvalitu spánku, usnadňuje usínání.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Porady.interia.pl