Elišku o Vánocích dojal příběh jednoho skleslého zákazníka. Neváhala ani minutu a rozhodla se pro laskavé gesto

Obchod s potravinami je skvělé místo, kde pořídíte vše potřebné do své kuchyně. Ovšem je zde jedna podstatná věc, kterou si koupit nemůžete – přátelství. Nezvyklá situace nastala v období vánočních svátků, kdy zaměstnankyně obchodu s potravinami zjistila, že jeden z jejích stálých zákazníků bude trávit Vánoce sám. Ihned věděla, že něco takového nemůže nechat jen tak.

Vždy si hleděla své práce

Eliška je obyčejná zaměstnankyně obchodu s potravinami. Hledí si své práce, na zákazníky je příjemná a plní si své povinnosti. Nikdy neuvažovala nad tím, že práce by byla místem, kde by navazovala bližší kontakt s lidmi. Ráda s nimi prohodila pár slov, ale to bylo tak vše. To se však změnilo ve chvíli, kdy se jeden z nakupujících rozpovídal a mladé ženě sdělil, že letos nemá s kým strávit vánoční svátky. Zlomilo jí to srdce a rozhodla se s tím něco udělat.

Nemá žádnou rodinu

Muž se zmínil, že ve svém věku už nemá žádné blízké přátele ani rodinu, se kterými by mohl trávit svátky. Jeho manželka zemřela v roce 2006 po 45 letech manželství. Navíc jeho dcera a vnoučata žijí stovky kilometrů daleko. To znamenalo jediné, že bude sám v období, kdy se všechny rodiny scházejí u společného stolu.

Mladá žena jej pozvala na štědrovečerní večeři

Eliška byla ihned přesvědčena, že muže pozve k sobě domů na štědrovečerní večeři. Podělí se s ním o jídlo i vánoční kouzlo a společně stráví přátelský večer. Nakonec muž pronesl větu, která Elišku dojala k slzám. „Toto je moje první rande po 55 letech,“ řekl.

Navíc byl nervózní, což Elišku zasáhlo tak silně, že začala plakat. Vidět jeho nadšení pro ni znamenalo hodně. „Je to bez pochyby můj oblíbený zákazník. Je to nejroztomilejší muž, a tak upovídaný. Pomyslela jsem si, že kdyby to byl můj děda a byl na svátky sám, chtěla bych, aby si s ním někdo promluvil a trávil s ním společný čas,“ uvedla dojatá žena.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Nikola R.