Britská královská rodina prochází další změnou. Královna Camilla ruší staletou tradici

Manželka Karla III. ukončuje staletou tradici britské monarchie. Od teď již nebude mít dvorní dámy. Místo nich ji budou doprovázet tzv. královniny společnice. Po jejím boku nebudou tak často jako dvorní dámy a také nebudou dostávat plat.

Modernizace britské monarchie

Stejně jako král Karel III., který již dlouhá léta před svým nástupem na trůn, mluvil o potřebě modernizovat královský dvůr, i královna Camilla nezůstává pozadu. Boří staletou tradici, jejíž kořeny sahají až daleko do středověku. Už žádné dvorní dámy. Místo toho jen královniny společnice, které budou královnu doprovázet jen zřídka a nebudou dostávat plat.

Méně povinností než dvorní dámy

Královniny společnice sice nebudou dostávat plat, ale budou jim plně hrazeny pracovní výlohy. Navíc budou mít celkově méně povinností, odpadne jim veškerá administrativa a nebudou se ani podílet na plánování královnina programu, stejně jako nebudou vyřizovat její korespondenci. Společnice tak budou mít neformálnější funkci.

Královna zatím vybrala 6 společnic, některé patří mezi její dlouholeté kamarádky. Královna Camilla uvedla, že dvorní dámy nepotřebuje, jejich dosavadní úkoly zvládne sama. Královniny společnice jí budou pouze oporou a budou jí poskytovat společnost. Jak sama královna řekla: „Na konci náročného dne je hezké mít po svém boku dlouholetou přítelkyni.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thenews.com.pk