Epsomská sůl: Nezbytný pomocník pro vaši zahradu i domácnost. Zbaví vás škůdců i pomůže s úklidem

Epsomská sůl má v odborném světě mnoho využití – v chemických procesech je často nezbytná pro dehydrataci a v medicíně je dokonce jedním z nejdůležitějších léků. Ale věděli jste také, že epsomská sůl neboli síran horečnatý je také naprosto nezbytnou látkou pro naši zahradu a domácnost? Ukázalo se totiž, že výrazně zlepšuje růst rostlin a zelenině dodává lepší chuť. Kromě toho epsomskou sůl můžete použít i uvnitř svého domu. Pojďme se na to podívat společně!

Stimuluje produkci chlorofylu

Pokud k rostlinám přidáváte hořčík pomocí epsomské soli, budou mít sklon produkovat více chlorofylu, jenž znatelně tvoří zelené pigmenty. Nažloutlé listy nemají totiž dostatek hořčíku a potřebují nezbytnou podporu epsomské soli.

Zbavte se škůdců

Epsomská sůl je skvělým nástrojem pro boj se slimáky a dalšími menšími škůdci. Sůl tyto tvory dráždí, což znamená, že se pravděpodobně nepřiblíží k oblasti, kde bude epsomská sůl rozházena.

Mějte zelenější trávník

Toužíte po krásném zeleném trávníku kolem vašeho domu? Poházejte na něj epsomskou sůl. Podpora chlorofylu z něj vytvoří sytě zelený povrch.

Snadno vyčistěte skvrny od vody

Skvrny od tvrdé vody, které se nejčastěji tvoří na skleněných dveřích od sprchy, jsou často neestetickým prvkem jinak krásně zářivé a čisté koupelny. Smíchejte šálek epsomské soli, půl šálku jedlé sody a čtyři šálky obyčejného mýdla. Očistěte s touto směsí dveře a stěny sprchy. Ihned uvidíte, jak skvrny mizí.

Použijte ji pro lepší spánek

Bylo prokázáno, že hořčík může zlepšit spánek, a to zejména u dětí. Jinými slovy, pokud vy nebo vaše děti máte problémy se spaním, ponořte se do solné lázně hodinu před spaním. Uvidíte, jak skvěle si přes noc odpočinete.

Jak se vám dnešní tipy pro použití epsomské soli líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: https://homehacks.co