Esoterika vyčleňuje několik pokojových rostlin, které kvůli negativní energii doma nepěstujte

Již ve starověku lidé věřili, že rostliny mohou pozitivně i negativně ovlivnit energii člověka i celé domácnosti. Esoterika vyčleňuje několik rostlin, které doma skutečně nechcete. Možná jsou krásné, ale pokud chcete mít domácnost naplněnou štěstím a láskou, rozhodně se vyhněte následujícím květinám.

Pilea peperomioides

Čínská penízková rostlina nebo také palačinková kytka je celkem nenáročná pokojovka, která ale přispívá k rozvoji různých onemocnění reprodukčního systému a je také příčinou osamělosti u žen. Žena, která tyto květiny pěstuje, riskuje, že zůstane sama po zbytek svého života.

Popínavý břečťan

U popínavého břečťanu si musíte dát pozor na více věcí než jen jedovaté listy. Předpokládá se, že tato květina je schopna nejen odradit muže, ale také proměnit vdanou ženu ve vdovu.

Monstera skvostná

Monstera je celkem oblíbená rostlina na to, že je považována za „upíra“ mezi rostlinami. Může způsobit bolesti hlavy a pokud je pěstována v ložnici, je zaručen nesoulad v intimním vztahu partnerů.

Kaktus

Kaktus je opět nebezpečný pouze pro svobodné ženy. Jeho energie je považována za příliš „pichlavou“ pro muže, kteří se objevují v blízkosti této ženy.

Kapradí

Rostlina uvolňuje oxid uhličitý do atmosféry a způsobuje bolesti hlavy. Dle esoteriků to odrazuje všechny potenciální ctitele.

Fíkus

Po druhé světové válce si tato rostlina získala pověst „vdovské“ rostliny. Ještě předtím ale byla považována za rostlinu, která přitahuje do domu bohatství, také díky tomu byla velice populární. Po válce však vyšlo najevo, že v rodinách, kde nebyl fíkus, většina mužů přežila válku a vrátila se domů z fronty živá a zdravá. Od té doby se ženám, které se bojí, že přijdou o svého manžela, doporučuje fíkusu vyhýbat obloukem.

Obrázky: Pixabay