Fakta o krevních skupinách, která by měl znát každý. Mají značný vliv na osobnost člověka

Máme čtyři krevní skupiny A, B, 0 a AB. Rozdělují se na základě přítomnosti speciálních antigenů v červených krvinkách v krvi. Ovšem i v rámci jedné skupiny existuje mnoho podkategorií (celkem 400), které nás odlišují a ukazují složitost lidského organismu. Níže uvádíme fakta, která vám pomohou porozumět stavům souvisejícím s vaší krevní skupinou.

Krevní skupina A

Pro osoby s touto krevní skupinou je nejvhodnější vegetariánská strava s rybami a mléčnými výrobky. Nejméně lidem z této skupiny prospívá konzumace luštěnin, kořeněných jídel a kávy.

Tito jedinci jsou empatičtí, organizovaní, efektivní a rození vůdci. Jsou ale také velmi náchylní k vysokým hladinám kortizolu. Špatně zvládají stres. Mohou být příjemci krevní skupiny A nebo 0, ale mohou darovat krev pro osoby se skupinou A nebo AB.

Krevní skupina B

Doporučují se mléčné výrobky, skopové maso, ryby, zelenina, čaj. Nejvíce škodí alkohol a konzervační látky.

Držitelé krevní skupiny B jsou urovnávači sporů, flexibilní, přátelští a velmi aktivní. Obvykle se jedná o klidné osoby, ale když dosáhnou svých limitů, prudce vybuchnou. Mohou dostávat krevní skupinu B nebo 0 a mohou podávat B nebo AB.

Krevní skupina 0

Jezte všechny druhy masa, ryb a zeleniny. Vyhněte se mléku, průmyslově zpracovaným potravinám a přebytečnému množství jídla.

Jste praktičtí, asertivní, zdvořilí a soucitní. Jste náchylní k výbuchům hněvu v reakci na narušení svého plánu nebo řádu. Můžete přijímat krev pouze od typu 0 a jste univerzálním dárcem. Krev můžete darovat každému.

Krevní skupina AB

Doporučuje se vám jíst bio produkty, čerstvé potraviny a vyhýbat se smaženým jídlům.

Jste racionální, klidní, silní a vždy myslíte dopředu. Velmi dobře se vyrovnáváte se stresem, jste frustrovaní, když jste vystaveni dlouhodobé stresové situaci. Jste univerzálními příjemci krve, tedy může přijímat krev jakékoliv jiné krevní skupiny, sami však může darovat pouze majitelům stejné krevní skupiny.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Santeplusmag.com