Stará stodola byla přes 30 let neobydlená, než ji rodina proměnila v moderní a energicky úsporné bydlení

Dům, který v minulosti sloužil jako stodola, je součástí ranče Hupomone, jenž nikdy neobývá více než 30 let. Dnes je zde rodina se třemi dětmi. Chtěli si postavit domov, který by odrážel jejich lásku k farmaření, ale zároveň byl moderní a zapadl do přírodního prostředí. Povedlo se jim něco úžasného.

Venkovská, ale moderní stavba dnešní doby

Jejich nápad realizovali architekti z Turnbull Griffin a Haesloop. Vytvořili venkovskou, ale zároveň moderní stavbu, která je zasazená do zelených polí. Velká okna s úchvatnými výhledy propojují interiér s exteriérem. Nejvýraznější jsou v obývací části, kde můžete místo televize sledovat východ a západ slunce. Z kuchyně se posuvnými okny dostanete přímo na zahradu, kde si můžete nasbírat zeleninu a bylinky na vaření. V domě je také spousta ložnic a dětských pokojů.

Přírodní materiály a spousta prostoru

Interiér je vyzdoben a postaven v černé, bílé a šedé, byly použity přírodní materiály a o prostor zde rozhodně není nouze. Koberce a huňaté přikrývky tvoří teplo domova. Majitelé mohou relaxovat i v bazénu, který je pár kroků od domu. Nádhera.

Ekologické bydlení

Architekti dům doplnili o solární panely, sbírá i dešťovou vodu, kterou dokáže filtrovat a ohřívat. Při rekonstrukci zvolili recyklovatelné materiály a izolace je z biomasy.

Úvodní obrázek: S vědomím Turnbull Griffin a Haesloop, Zdroj: Arquitecturaenacero.org