Faktory, které ovlivňují přitažlivost lidí pro komáry. Pot, alkohol a ve značné míře hraje roli i genetika

Zažili jste někdy situaci, kdy si v letní podvečer vychutnáváte pobyt na verandě nebo na zahradě s rodinou či přáteli a jediný, kdo je poštípaný od komárů, jste vy? Jak je možné, že si na vašich blízkých nepochutnávají s takovou radostí jako na vás? Pamatujte na to, že komáři milují pot a vybírají si oběti podle konzumace alkoholu a také krevní skupiny, jak uvádí zdravotní portál healthline.com.

Léto je za rohem

Nyní, když se blíží léto a teploty stoupají, začínají se probouzet komáři a vybírat si své první oběti. Komáři milují pot a konzumace alkoholu a krevní skupina jsou důležitými faktory pro to, zdali budete kousnuti zrovna vy, poznamenávají vědci.

Krevní skupina a komáři

Krevní skupina je důležitým faktorem pro přilákání komárů. Lidé s krevní skupinou 0 jsou tímto hmyzem nejvyhledávanější. Pokud máte krevní skupinu 0, máte o 83 % vyšší pravděpodobnost, že budete kousnuti komárem než lidé s krevními skupinami A, B nebo AB. Na druhou stranu jedince s krevní skupinou A tento hmyz štípe nejméně.

Konzumace alkoholu a komáři

Pití alkoholu zvyšuje riziko bodnutí komárem. Vědci přesně nevědí, proč tomu tak je, ale je dokázáno, že je to jediný nápoj, který tento hmyz přitahuje. V této souvislosti radí odborníci vyhýbat se konzumaci alkoholu venku, jak jen to je možné.

Pot a komáři

Komáři milují pot kvůli obsahu chemikálií, které je tolik vábí. Riziko bodnutí však můžete snížit, pokud budete při sportovních aktivitách pít hodně vody. Tím se snižuje množství chemikálií v potu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com, ncbi.nlm.nih.gov