Fenka, nalezená na hromadě odpadků, byla okamžitě odvezena k veterináři. Ten po vyšetření zjistil krutou pravdu o její minulosti!

Když veterinář poprvé spatřil špinavé a zanedbané štěně, bylo mu okamžitě jasné, že zvíře si muselo projít noční můrou. Ovšem nevěděl, jak moc je to zlé, dokud nezkontroloval zuby. Vše začalo, jakmile Nikki, zakladatelka neziskové organizace pro záchranu zvířat, obdržela zprávu o opuštěném psovi. Spěchala na určené místo v mexickém městě Tijuana a zde našla vyčerpané, zbité a pohmožděné stvoření, sedící na hromadě odpadků.

Byl to tak srdcervoucí pohled – zvíře mělo po tělo spoustu jizev a při pohledu na pokleslé břicho, bylo jasné, že se jedná o fenku, která prošla vícečetným těhotenstvím. Nikki věděla, že potřebuje okamžitou pomoc, takže ji bez dalšího přemýšlení vzala k místnímu veterináři. Tam byla objevena hrůzná pravda o její minulosti. „Veterinář řekl, že právě dorazil jiný pes, který byl podobně napaden a měl na těle úplně stejné rány jako právě tato fenka. Její zuby byly vypadané nebo uhnilé až ke kořenům, takže se vůbec nemohla bránit. Byla neustále napadána,“ potvrdila Nikki.

Bylo to jasné. Oba psi byli využíváni pro psí zápasy. Zvíře bylo napadeno blechami, klíšťaty a přetrvávajícími infekcemi. Fenka potřebovala mnoho léčivých koupelí společně s antibiotiky pro zmírnění strašlivých ran.

Sophie, jak se jí začalo říkat, se naštěstí rychle zotavovala a zanedlouho se ukázala její rozkošná osobnost. „Naprosto miluje lidi. Dokonce nás objímá. Je opravdu roztomilá,“ tvrdí Nikki. Jediným problémem je, že se Sophie stále bojí ostatních psů. A oprávněně vzhledem k tomu, co si zažila.

Ještě nějakou dobu bude trvat, než si Sophie uvědomí, že ostatní psi na ni nebudou útočit. Bude muset být trénovaná, a to velmi pomalu a trpělivě. Naštěstí to ale vypadá, že ji čeká světlá budoucnost. Nyní je na ni krásný pohled. Je skutečně vděčná, co pro ni lidé udělali a stále vypadá, jako kdyby tomu nemohla ještě pořád uvěřit.

Jak se vám dnešní příběh se smutným začátkem, ale šťastným koncem líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org