Obyčejný ocet vítězí nad chemií aneb jak získat zářivou podlahu levně a ekologicky

Pohled na čistou a zářivou podlahu, kterou jste právě vytřeli, nikdy neomrzí. Ale proces, než se k takovému výsledku doberete, kazí kruté chemikálie, jež nám radost přece jen tak trochu kazí. Výpary z čistících prostředků nejsou dobré nejen pro životní prostředí, ale také pro nás samotné. Při úklidu je neustále vdechujeme a naše zdraví tak trpí, stejně jako naše podlaha i vzduch. Proto jsme se dnes zaměřili na ekologické a levné řešení čištění podlah, abychom se vyhnuli používání drsných chemikálií.

Postup je stejně účinný jako osvědčené čistící prostředky s tím rozdílem, že je šetrný k životnímu prostředí i k nám. Jediné, co potřebujete, je láhev bílého octa, který většina z nás hravě najde v kuchyňské skříňce. Ocet je přírodní, netoxický produkt, který bezpečně odstraňuje pach, dezinfikuje a čistí tvrdé povrchy. Snadno rozpouští mastnotu a odstraňuje skvrny z dlažby.

Ingredience:

  • ¼ – ½ šálku bílého octa
  • 3 a ½ l teplé vody

Smíchejte obě složky a začněte vytírat. Nebojte se přidat pár kapek esenciálního oleje pro příjemnou vůni. Vytřete podlahu jako obvykle a vychutnejte si čistou a lesklou dlažbu s vědomím, že jste nepoužili žádné chemikálie. V případě silných nečistot a skvrn posypte špinavé místo jedlou sodou a vydrhněte kartáčem. Poté setřete hadříkem namočeným v octovém roztoku.

Tento trik byste si rozhodně neměli nechat pro sebe. Sdílejte jej s ostatními hospodyňkami či muži, kteří si chtějí ušetřit práci a co nejvíce si úklid usnadnit.

Zdroj: en.stories.newsner.com