Mýdlová masáž – zpevní obličejové kontury, zbaví vás rýh kolem nosu a rtů a zabrání povislým koutkům

Ženy považují za zcela přirozené a nezbytné si denně umýt obličej, pravidelně aplikovat různé masky nebo sem tam použít i nějaký peeling. Ovšem masáž a gymnastiku obličeje jejich seznam péče o pleť většinou neobsahuje. Škoda! Koneckonců, pokožka obličeje, aby vypadala co nejlépe, vyžaduje nejen čistění, ale také cvičení v podobě posilování svalů. A proč nespojit oba procesy dohromady prostřednictvím mýdlové masáže? Netrvá déle než 3 minuty!

Mýdlová masáž odstraňuje škodlivé látky z pleti, probouzí lymfodrenážní procesy a tvaruje obličej. Jedním z důvodů vzniku povislých obličejových kontur, nasolabiálních rýh a snížených koutků u rtů je špatný výkon lymfatického systému. Masáž dokonale eliminuje právě tyto negativní jevy. Použít můžete gel nebo pěnu, kterou jste zvyklí aplikovat v dopoledních hodinách a prsty byste měli jemně kroužit po pokožce. Každé následující cvičení opakujte 5 – 10krát.

  • Masírujte kůži na klíčních kostech, jako kdyby jste ji chtěli vyhladit.
  • Poté veďte dlaň od základny krku až po dolní část čelisti.
  • Ohněte prst do tvaru háčku a masírujte dolní část čelisti od koutků rtů směrem k uším.
  • Poté zatněte ruce v pěst a klouby masírujte tváře od brady k uším a lícním kostem.
  • Nechte ruce v pěst a stejným způsobem masírujte nasolabiální rýhy, které se vyskytují mezi nosními křídly a tvářemi a táhnou se až ke koutkům rtů.
  • Kořen nosu masírujte oběma ukazováčky a krouživými pohyby natahujte kůži pod očima.
  • Poté zamiřte k obočí a opět promasírujte krouživými pohyby.
  • Zatnutou pěstí se pohybujte po celé oblasti čela a věnujte zvláštní pozornost vráskám mezi očima.

O týden později uvidíte první výsledky. Mýdlová masáž vám pomůže odstranit přebytečnou tekutinu v obličeji, pokožka bude pružnější, póry čistější a užší a kontury obličeje se zpevní.

Sdílejte článek mezi přáteli a rodinou a dopřejte jim trochu profesionální kosmetické péče i doma. Nebude o nic horší než ve speciálních salónech.

Zdroj: takprosto.cc