Fotografie staršího muže s malým chlapcem v náručí se stala hitem internetu. Stojí za ní láskyplný příběh plný naděje

V období válek, nepokojů a rasových konfliktů je krásné vidět, že stále existuje nějaká naděje, která lidstvu dokazuje, že láska a dobro mají na tomto světě stále své místo. Příběh muže jménem Cody Shugart a jeho souseda z dětství, pana Chipa, je právě takovým příběhem, který se dotýká srdcí všech, kteří o něm slyšeli.

Cody vždy toužil stát se otcem

Cody už od dětství věděl, že se chce jednoho dne stát otcem. Ovšem vyrůstání bez tatínka pro něj mohlo znamenat, že jeho sen být svým budoucím dětem dobrým vzorem bude obtížné splnit. Cesta k dospělosti pro něj byla náročným úkolem. Roli otce však zastal překvapivě někdo úplně jiný. Zde přichází na scénu pan Chip.

Pan Chip byl v životě Codyho důležitou postavou

Cody svému okolí o panu Chipovi nikdy moc nevyprávěl. Jenže po zveřejnění fotografie, kde pan Chip drží v náručí Codyho syna, cítil, že je potřeba se o tomto muži trochu více rozpovídat. Zvláště, když snímek získával na oblíbenosti rychlostí blesku. Chtěl se podělit o příběh, který stojí na pozadí fotografie, jež je pro něj tolik důležitá. „Ten obrázek se líbí veliké spoustě lidí, takže chci strávit chvíli svého času vyprávěním důležitého příběhu,“ poznamenal Cody.

Oblíbený soused už od dvou let

Milý soused nahradil tatínka. „Milton West byl už v dětství mým sousedem. Znal jsem ho jako pana Chipa. Vždy tady pro mě byl, a to už od mých dvou let. Vyrůstat bez otce pro mě bylo těžké. Měl jsem však štěstí, že jsem byl obklopen mnoha dobrými muži, pan Chip byl jedním z nich. Vždy mi vštěpoval do hlavy, jak je důležité vzdělání. Naučil mě starat se o zahradu, vidět lidi takové, jací jsou, ne, jak vypadají. Naučil mě, jak se mám chovat ke své matce, a spoustu dalších lekcí do života, které ze mě udělaly dobrého syna, manžela a nyní také otce.“

Chlapeček jménem Bob

„V květnu se nám s manželkou narodil chlapeček jménem Bob Wayne Shugart. Když ho pan Chip a jeho žena Shirley poprvé viděli, ihned se do něj zamilovali. Občas jej hlídají a kdykoli je to možné, chodíme je navštěvovat. Když jsme u nich byli naposledy, Chip řekl, že mu může Bob říkat dědečku. Považuje ho za svého vnuka. Jsem tak vděčný, že chce být součástí života mého syna. Pokud se od pana Chipa naučí alespoň polovinu věcí, co jsem se naučil já, bude to skvělý syn, manžel a jednou i otec.“

Láskyplné poselství

„Každý den čtu v novinách nebo na internetu samé negativní věci, jak je vztah mezi lidmi různé barvy pleti horší než kdy jindy. Nesouhlasím a doufám, že můj příběh je pro mnoho lidí pozitivním a láskyplným poselstvím. Jsem si jistý, že jich po celém světě existují milióny,“ napsal Cody.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Cody Shugart, Zdroj: Ideal.es