Už žádné ignorování zpráv. Geniální aplikace, která vyřeší problém s neodepisováním

Většina lidí miluje svůj telefon – a to z dobrého důvodu. Mají přístup ke všem znalostem z celého světa přímo v kapse a mohou komunikovat s přáteli, ať už jsou kdekoliv. Potřebujete si rychle něco naplánovat se svojí kamarádkou nebo máte žhavý drb? Hotovo! Rychle a jednoduše. Navíc je mnohem jednoduší mluvit s vašimi dětmi, když jsou venku. S dětmi to ale není tak jednoduché.

Děti nikdy neodpoví na zprávu

Děti tráví většinu svého času na telefonu, ale jakmile dostanou SMS zprávu od svých rodičů, je to problém. Svým kamarádům odpovídají ihned, ale vám ne. Pokud máte i vy tenhle problém, jeden otec vymyslel perfektní aplikaci právě pro zoufalé rodiče.

Syn se stydí mluvit s otcem před přáteli

Nick Herbet, otec z Velké Británie, má ten stejný problém. Jeho syn Ben mu nikdy neodepisuje na zprávy, a tak se rozhodl vzít věci do svých rukou. „Vždy, když jsem se snažil svého syna kontaktovat, skoro nikdy mi neodpovídal,“ vysvětlil Nick. Možná proto, že neslyšel telefon, nebo proto, že se styděl mluvit se svým otcem před svými kamarády.

Dítě se do telefonu už nedostane

Ale s aplikací RespondASAP je konec. Jakmile dítě obdrží zprávu přes tuto aplikaci, jeho mobil se automaticky uzamkne, dokud vám na zprávu neodepíše. Upozornění na zprávu se vašemu dítěti zobrazí na displeji, ať už zrovna dělá cokoli. Pokud se ji pokusí ignorovat, ozve se velmi hlasitý zvuk. Nick řekl, že to byl právě jeho syn, kdo mu nakonec pomohl při vytváření této aplikace nejvíce.

 

Spolupráce otce a syna

Po celou dobu tvroby jsem se svým synem komunikoval a ukazoval mu celý proces, včetně myšlenky, která za tím stála, a moc se mu celý nápad líbil. Věděl, že teď už příchozí zprávu nikdy nepřeslechne a zároveň bude jasné, že je to důležité,“ dodává otec. Posílání těchto nepřehlédnutelných zpráv funguje oběma směry.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net