Truchlící muž povznesl adopci zvířete na vyšší úroveň. Jeho činy si zaslouží obdiv a uznání

Domácí mazlíčci jsou pro nás jako rodina ve všech směrech. Milujeme je, staráme se o ně, sledujeme, jak rostou. Jsou součástí našeho každodenního života. A každý, kdo někdy adoptoval zvíře z útulku, na sebe může být o to víc pyšný, protože zvířeti nejen pomohl, ale dal mu i druhou šanci na šťastný život.

Roztomilá a mladá zvířata mají přednost

Nicméně problém s adopcí je ten, že si lidé osvojují hlavně roztomilá a mladá zvířata a ostatní zůstávají pozadu. Štěňátka, zlatí retrívři, ti jdou vždy mezi prvními. Každopádně Steve, mladý muž z Ameriky, se rozhodl tohle změnit. Steve je velký milovník zvířat a vždy má ve svém domě alespoň tři nebo čtyři domácí mazlíčky. O zvířata se stará už od dětství. Nedávno mu ale bohužel zemřel jeden z jeho nejmilovanějších psů, a tak se rozhodl udělat něco výjimečného na jeho počest.

 

Pes s nejmenší šancí k adopci

Šel do místního útulku a zeptal se na psa, který má nejmenší pravděpodobnost k adopci. „A tak jsem si adoptoval 12 let starou čivavu jménem Eeyore,“ řekl. „Přinesl jsem si ji domů se šelestí na srdci a čtyřmi nemocnými koleny. To byl ovšem jen začátek.“ Brzy se vrátil zpět a obešel i jiné zvířecí útulky, aby i tam adoptoval nemocná a stará zvířata. Momentálně má 10 psů, dva holuby a dvě kachny. Nicméně jeho největším překvapením je prase jménem Bikini. Dala mu ho kamarádka, která se o něj už nadále nemohla starat, a věděla, že Steve je ten pravý, u koho zvíře ponechat.

Proč starší zvířata

Proč ale miluje zrovna starší zvířata? „Jsou to nejmoudřejší mazlíčci,“ řekl. „Až když se dožiješ určitého věku, zjistíš, co od života vlastně chceš. Tito psi už vědí, kdo jsou, a pro takové je vždy mnohem jednodušší si vybudovat přátelský vztah s člověkem.“ Pro svou „vlčí smečku“ založil dokonce Instagram, který má momentálně přes 800 000 sledujících. „Díky nim se ve svém domě cítím skutečně jako doma. Je to naplňující vědět, že jsou šťastní, spokojení a že je o ně dobře postaráno. Moje dny pak mají smysl,“ vysvětlil muž.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalsarelife.tv