Herec George Clooney se rozhodl poděkovat svým dlouholetým kámošům za přátelství a věrnost. Každému věnoval balík

Jaké to je mít za kamaráda filmovou hvězdou? Lepší, než si možná myslíte. Alespoň v případě, je-li vaším přítelem George Clooney. Ten rozdal svým přátelům 14 milionů dolarů (343 000 000 Kč). Peníze byly rozděleny spravedlivě-jeden milion pro každého (24 000 000 Kč). Jak ho něco takového vůbec napadlo?

George Clooney rozdal přátelům peníze

George Clooney se už léta drží v čele žebříčku nejhezčích mužů a nejoblíbenějších herců světa. Ne každý ale ví, že Clooney je také muž s velkým srdcem. Říká se, že opravdoví přátelé se poznají, když jste v úzkých. Clooney měl možnost se o tom přesvědčit. Než začal vydělávat jmění jako hollywoodská hvězda, jeho život byl dost nejistý. Byl na mizině a neměl střechu nad hlavou. Tehdy se mohl vždy spolehnout na pomoc svých přátel. Herec se rozhodl jim jejich dobrotu oplatit.

Nečekaný peněžní úspěch

Svého času se na internetu začaly šířit zvěsti, že Clooney daroval přátelům 14 milionů dolarů. Herec tyto zprávy potvrdil v rozhovoru pro magazín „GQ“. V roce 2013 herec výrazně zbohatl díky filmu Gravitace, ve kterém si zahrál po boku Sandry Bullock. Film měl zcela nečekaně kasovní úspěch a získal až 7 Oscarů. V té době ještě herec neměl manželku ani děti. Nepřemýšlel také o tom, že by v nejbližší době rodinu založil. Rozhodl se tedy, že dodatečnou peněžní injekci rozdělí mezi své přátele.

„Nikdy byste se neměli přátelit s osobou, která se vám pokusila zničit charakter, vaše peníze nebo vaše vztahy. Had pouze svléká kůži, aby se stal větším hadem,“ uvedl. Přes 30 let byli pro herce přátelé tím největším pokladem. Nakonec se rozhodl jim jejich dobrotu, přátelství a věrnost oplatit.

„Měl jsem opravdu jen je. Více než 35 let mi pomáhají různými způsoby. Spal jsem na jejich pohovkách, když jsem byl na mizině. Půjčili mi peníze, když jsem neměl ani dolar. V průběhu let mi pomohli v nouzi a já jim za to moc děkuji. Všichni jsme dobří přátelé. Usoudil jsem, že bez nich bych nebyl tam, kde jsem teď. Jsme si velmi blízcí. Pokud mě srazí autobus, všichni jsou uvedeni v mé poslední vůli. Ale proč čekat, až se mi něco stane?“

Netradiční večírek v hercově sídle

Když se Clooney vrátil do svého sídla, pozval své přátele na večírek. Po příjezdu je čekalo velké překvapení v podobě 14 kufrů. Otevřeli je a po 20 dolarových bankovkách na každého čekal 1 milion dolarů. Všichni byli v šoku. Zajímavostí je, že téměř rok po neobvyklém večírku se konala hercova svatba s krásnou Amal Alamuddin. Dnes je hvězda šťastným manželem a otcem.

Úvodní obrázek: DFree / Shutterstock., Zdroj: Usatoday.com