Hluchá dobrodružka padala téměř 220 metrů po zasněženém kopci. Zraněná a od krve přijala pomoc od nečekaného zachránce!

Zpočátku ji její instinkt napovídal, že jde o velkého hladového vlka, který právě spatřil svou kořist, zraněnou a bezmocnou, a hodlá to s ní skoncovat. Amélia se třásla strachy, když viděla zvíře, jak se neustále přibližuje. Ale následně poznala, že to není vlk, co se k ní blíží, ale husky s obojkem a štítkem na uvítanou. Jeho jméno bylo Nanook a byl to průvodcovský pes.

Nemohla uvěřit svým očím. Sedl si k ní a hlídal ji. Když se Amelii podařilo rozložit stan, ani tehdy ji Nanook neopustil a seděl venku celou noc.

Další den se zraněná Amélie vydala s Nanookem po svém boku na cestu. Pomalu se snažila překonat hlubokou řeku, ale tělo ji neposlouchalo kvůli jejím zraněním tak, jak by mělo. Uklouzla a bývala by se utopila. Ovšem tentokrát nebyla sama! Nanook ji táhl zpět na břeh za její batoh. V tu chvíli si Amelia vzpomněla, že má nouzového stopaře, ke kterému ji donutila její matka, aby jej všude nosila s sebou.

Rychle jej aktivovala a o několik hodin později byli na místě záchranáři. Po jejich příjezdu jim spadla čelist, když viděli statečného Nanooka se svou novou kamarádkou. Pro jeho hrdinství z tohoto úžasného psa udělali čestného vojáka státu Aljaška. Amelia na něj nikdy nezapomene! Vždyť jí zachránil život, a to hned dvakrát.

Loajalita a odhodlání našich psích přátel nás nepřestává ohromovat. Pokud jste na tom stejně, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org