Hluchá dobrodružka padala téměř 220 metrů po zasněženém kopci. Zraněná a od krve přijala pomoc od nečekaného zachránce!

Amelia, přestože je hluchá, si v sobě stále uchovává dobrodružného ducha. Miluje výlety do přírody a nebojí se ani extrémní pěší turistiky po nebezpečných místech. Ovšem, ač už toho prožila spoustu, neočekávala, že bude potřebovat zachránit. A ne od člověka!

Jednoho dne se rozhodla vyrazit na výlet na obrovské skalnaté horské území na Aljašce. Jedná se o chladné a lidmi zapomenuté prostředí, kde nepotkáte živou duši. Amélie se ale výzvy chopila se ctí a vyrazila. Sama! Druhý den své cesty začala sestupovat dolu do údolí řeky, kde se jí stalo něco nemyslitelného.

Její vycházkové hole sklouzly a Amelia padala asi 220 metrů dolů po zasněženém kopci. Pád naštěstí 21letá hrdinka přežila, ale ocitla se ve velmi špatném stavu – krvácela a utrpěla pár zlomenin. Nebylo možné, aby se vrátila zpět do civilizace sama na vlastní pěst a bez pomoci. Aby toho nebylo málo, za chvíli si všimla něčeho děsivého – bílého chlupatého záblesku, který si to namířil přímo k ní!

Zdroj: addictingstories.org

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Zpočátku ji její instinkt napovídal, že jde o velkého hladového vlka, který právě spatřil svou kořist, zraněnou a bezmocnou, a hodlá to s ní skoncovat. Amélia se třásla strachy, když viděla zvíře, jak se neustále přibližuje. Ale následně poznala, že to není vlk, co se k ní blíží, ale husky s obojkem a štítkem na uvítanou. Jeho jméno bylo Nanook a byl to průvodcovský pes.

Nemohla uvěřit svým očím. Sedl si k ní a hlídal ji. Když se Amelii podařilo rozložit stan, ani tehdy ji Nanook neopustil a seděl venku celou noc.

Další den se zraněná Amélie vydala s Nanookem po svém boku na cestu. Pomalu se snažila překonat hlubokou řeku, ale tělo ji neposlouchalo kvůli jejím zraněním tak, jak by mělo. Uklouzla a bývala by se utopila. Ovšem tentokrát nebyla sama! Nanook ji táhl zpět na břeh za její batoh. V tu chvíli si Amelia vzpomněla, že má nouzového stopaře, ke kterému ji donutila její matka, aby jej všude nosila s sebou.

Rychle jej aktivovala a o několik hodin později byli na místě záchranáři. Po jejich příjezdu jim spadla čelist, když viděli statečného Nanooka se svou novou kamarádkou. Pro jeho hrdinství z tohoto úžasného psa udělali čestného vojáka státu Aljaška. Amelia na něj nikdy nezapomene! Vždyť jí zachránil život, a to hned dvakrát.

Loajalita a odhodlání našich psích přátel nás nepřestává ohromovat. Pokud jste na tom stejně, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org