Vyčerpaný pes se uchýlil k zoufalému rozhodnutí! Nikdo netušil, kolik času zbývá, než dojde k nejhoršímu!

Eldad a jeho tým pracují pro organizaci na záchranu našich čtyřnohých přátel v nouzi. Jedná se o práci na plný úvazek, jejímž výsledkem je již nespočet zachráněných zvířecích životů. V průběhu takové práce se však pravidelně objevují výzvy, kterým záchranáři musí čelit. Někdy se může jednat o skutečné ohrožení života!

Skupina nedávno obdržela hovor s informací o zbloudilém psovi potulujícím se pouští. Nikdo neměl tušení, do čeho jde, ale samozřejmě všichni okamžitě vyrazili na pomoc. Pes je opravdu potřeboval, protože v extrémně drsných podmínkách nemusel příliš dlouho přežít.

Konečně! Po čase stráveném hledáním Eldad a jeho tým vysledovali zoufalé zvíře. Byla to fenka, která sotva přežívala v parném pouštním horku. Dokonce se zdálo, že kulhá. Následovali ji až k blátivé louži, kde hledala alespoň trochu čisté vody. Ovšem to bylo velmi riskantní a nesmírně nebezpečné rozhodnutí vzhledem k toxinům a bakteriím, které se v bahně mohly vyskytovat.

Museli tedy jednat rychle. Ale pokusy, jak fenku přilákat, byly marné, protože zvíře bylo z lidí naprosto vyděšené. Nezbývalo nic jiného, než zavolat místního veterináře. Tomu se sice podařilo fenku uklidnit, ale pořád stála na místě jako zkamenělá.

Ale sedativa nakonec odvedla svou práci a záchranáři mohli zvíře konečně převézt na stanici, kde se mu dostalo potřebné péče. Postupem času se začala Venus, jak ji pojmenovali, zotavovat a rozkvetla do skutečně nádherného zvířete. Nikdo netuší, jak dlouho se mohla po tak nebezpečném okolí potulovat, ale je důležité, že je živá a zdravá a připravená na svou novou rodinu a milující domov.

Jak se vám dnešní příběh o komplikované záchraně psího života líbil? Sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj:addictingstories.org