Pozitivní účinky konopí – s léčbou jakých nemocí nám může pomoci a proč někdy může být lepší než léky

Přestože v mnoha státech ještě není marihuana důvěryhodným prostředkem pro léčbu různých druhů nemocí, existuje řada důkazů, jež naznačuje něco jiného. V České republice je lékařské konopí již několik let na předpis legální, a proto přinášíme základní seznam nemocí, které lze pomocí lékařského konopí úspěšně léčit.

Deprese

Deprese se často léčí antidepresivy, které mají za úkol zvýšit hladinu serotoninu v mozku. Jejich nevýhodou je snížené libido, vrozené vady a zvýšené riziko sebevražd u mladých lidí.

Nevolnost

Předepisují se léky, které blokují receptory spojené s nevolností, ale také způsobují zácpu, noční můry a příznaky podobné Parkinsonově chorobě. Jedná se o případ, kdy vedlejší účinky mohou být daleko horší než samotná nemoc. Marihuana pomáhá uvolnit žaludek a umožňuje vám normálně jíst a pít.

Zelený zákal

Oční kapky, běžně předepisované pro zelený zákal, mohou způsobit rozmazané vidění a změnu barvy očí na hnědou. Marihuana, stejně jako tyto kapky, dokáže snížit nitrooční tlak, ale její vedlejší účinky nejsou takové jako u těchto léků. I když pravda, vaše oči budou trochu červenější.

Nespavost

Po lécích na spaní se vám mohou zdát podivné sny a dokonce mohou způsobit náměsíčnost. Po marihuaně budete spát jako miminka a navíc nebudete ráno trpět kocovinou z medikamentů.

Astma

Marihuana otevírá dýchací cesty, ovšem zde je třeba poradit se s lékařem. U každého astmatika může totiž fungovat jinak.

Srdeční choroby

Vedlejší účinky léků pro lidi s kardiovaskulárními onemocněními zahrnují časté bolesti hlavy, nevolnost, slabost a infekce. Dokonce také krvácení do žaludku. Studie na myších ukazují, že marihuana může uvolnit ucpané tepny a chránit srdce před možným poškozením.

Posttraumatická stresová porucha

Existuje nespočet antidepresiv proti posttraumatickému stresové poruše, ale jsou s nimi spojeny také vedlejší účinky, jako sexuální problémy, nevolnost a nespavost. Marihuana uvolňuje noční můry spojené s touto nemocí.

Alzheimerova choroba

Pro léčbu Alzheimerovy choroby není k dispozici mnoho léčiv, v současné době existují čtyři, které zpomalují její nástup produkcí acetylcholinu. Ovšem kromě toho zahrnují také některé nežádoucí účinky, jako zpomalenou srdeční frekvenci a nástup anorexie. Marihuana může snížit zánět spojený s Alzheimerovou chorobou a zabránit tak smrti mozkových buněk.

Sexuální dysfunkce

Marihuana zvyšuje průtok krve do určitých částí těla a představuje také lehké afrodiziakum. Ideální pro pomoc při sexuálních problémech.

Krátkodobá a chronická bolest

Léky proti bolesti se můžete snadno předávkovat, navíc se na nich můžete stát lehce závislými a trpět zácpou. Marihuana posiluje analgetika a pomáhá přirozeně zmírňovat bolest.

Jaký máte názor na lékařské konopí vy? Dejte nám vědět do komentářů vaše názory a neváhejte článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: higherperspectives.com