Neslyšící žena poprvé v životě uslyší hlas svého přítele. Ten pro ni má připravené dojemné překvapení

Andrea Diaz byla po celý svůj dosavadní život neslyšící. Nyní ale, s technologickými a lékařskými pokroky existuje možnost, že poprvé uslyší. A to díky kochleárnímu implantátu, zařízení, které umožní neslyšícímu člověku vnímat okolní svět i svým sluchem. V tomto případě se jednalo o zvláště výjimečný okamžik, o který se postaral Andrein přítel.

Kochleární implantáty

Kochleární implantát je jakýsi druh ušního implantátu, jenž je voperován do vnitřního ucha a nahrazuje funkci hlemýždě. V podstatě stimuluje nervy ve vnitřním uchu. Princip implantátu spočívá v tom, že umožňuje bezdrátový přenos informací přes kůži mezi vysílací cívkou za uchem a příjímací cívkou pod kůži ve spánkové kosti.

První slova

Andrea dostala novou šanci na plnohodnotný život se všemi funkčními základními smysly. První slova slyšela od svého lékaře, již v tu chvíli byla nesmírně dojatá. Co ale přišlo poté, rozhodně nečekala. Její výkřiky radosti a smíchu nahradily slzy štěstí, když k ní její přítel, Kevin Peakman, který jí byl po celou dobu morální oporou, natáhl ruku a sdělil Andree, že pro ni má překvapení. „Chtěl jsem udělat jednu z prvních věcí, které uslyšíš, a sice, že tě požádám o ruku. Protože tě tolik miluji a jsi zároveň můj nejlepší přítel,“ řekl Kevin. Mezi vzlyky se Andree podařilo vyslovit jedno velké ANO. V ordinaci nezůstalo jedno oko suché.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sparkoflove.co.uk