Hotelové tajemství hebkých a svěžích ručníků. Stačí do pračky přidat přísadu z kuchyně

Jak je možné, že jsou hotelové ručníky vždycky o tolik měkčí než ty, které máme doma uložené v koupelně? Sice nevíme, jaké způsoby praní a sušení ručníků používají v hotelích, ale známe trik, jak zabránit tomu, aby se naše ručníky změnily v brusný papír.

Dbejte na prevenci

Je celkem obtížné z tvrdého ručníku udělat hebký a měkký materiál. Proto je vždy lepší dbát na prevenci a novým ručníkům nedat žádnou možnost ztvrdnout. Věřte, že to vyžaduje jen malé úsilí, stačí znát ty správné triky. A my pro vás dnes jeden máme – bílý ocet.

Přidejte bílý ocet

Užitečný trik pradlen zahrnuje přidání octa a praní na určitou teplotu. Ručníky byste totiž měli prát při teplotě 40 – 60 stupňů. Místo aviváže přidejte tekutý prací prostředek a 120 ml bílého octa. Ocet totiž rozkládá zbytky čisticího prostředku a zanechává ručníky měkké a svěží.

Správné sušení

Po vyprání ručníků je potřeba myslet i na správné sušení. Nejlépe uděláte, pokud je necháte uschnout venku na vzduchu. Poté vložte ručníky na několik minut do sušičky, dokud nejsou zcela suché. Pomůže to ručníkům změknout a následně lépe absorbovat vlhkost.

Obrázky: Freepik