Hotelový fígl s apirinem vybělí i dávno zažranou špínu. Sněhově bíle prádlo jako nové, to bude od teď standardem

Nové oblečení přímo z obchodu je zpočátku dokonale čisté a bílé. Ale bohužel, ať se snažíme, jak se snažíme, třídit prádlo podle barev a používat i ty nejlepší prací prostředky, s každým praním jsou bílé halenky čím dál tím více šedé. Bílé oblečení je obzvláště obtížné udržet, ale tajné zbraně existují. Stačí mít v lékárničce pár tablet aspirinu.

Aspirin nejen pro léčbu zdravotních neduh

Ukázalo se, že oblíbený aspirin má nejen analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek, ale své uplatnění našel i v domácnosti. Díky němu získáte zpět původní odstín vašeho bílého oblečení. Existují různé způsoby použití.

 

Metoda č. 1

Vezměte 5 tablet aspirinu a rozpusťte ve 2 litrech teplé vody. Tablety můžete také rozdrtit, aby se rychleji rozpustily. Nyní vložte našedlé oblečení do roztoku a nechte jej 8 hodin máčet nebo jej nechte přes noc. Ujistěte se, že všechny oděvy jsou zcela ponořeny ve vodě. Poté je vyperte v pračce obvyklým způsobem.

Metoda č. 2

Můžete zvolit i druhý způsob a aspirin hodit přímo do bubnu pračky společně s prádlem. Aspirin kromě toho, že bojuje se šedou barvou bílého prádla, dokonale odstraňuje pot a dokonce i skvrny od krve.

Metoda č. 3

Nezapomeňte namáčet oblečení potřísněné krví pouze ve studené vodě. Pro odstranění skvrn připravte roztok ze 2 tablet aspirinu a půl litru vody. Oblečení namočte na 2 nebo 3 hodiny a pak aspirin ještě ho hoďte do bubnu pračky spolu s prádlem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tasteofhome.com