Válečný veterán pátrá po vojákovi, kterému před 50 lety na bojišti zachránil život. Unikátní pouto mezi spolubojovníky

Vietnamská válka nebyla něčím, s čím by se někdo z nás chtěl někdy setkat. Přesto, když byli odvedeni muži z celého národa, aby vykonali svou vlasteneckou povinnost, šli. Pouto vytvořené mezi válečnými kamarády je však jako žádné jiné. Dále Edge a Fred Kjorlien jsou jedni z nich.

Dobrovolně do války

Být válečným veteránem není snadné, zvláště když se nacházíte v oblasti, která pravidelně zažívá intenzivní střelbu. Dale Edge byl jedním z těch veteránů, který měl před náborem dobrý život. Byl to farmář, který se přihlásil do války. Když byl povolán, během boje si získal několik dobrých přátel. Fred Kjorlien byl jedním z těchto přátel, kterého nyní nazývá bratrem. V žáru bitvy se však ještě příliš neznali. Věděli, že jsou ve stejné četě a že při přestřelkách se budou muset spolehnout jeden na druhého, aby přežili, ale zatím bližší vztah neměli.

 

Příchod internetu všechno změnil

Během jedné z bitev přišel Fred o nohu. Dale rychle zasáhl. Bez přemýšlení přešel k Fredovi a ze všech sil se snažil zastavit krvácení, než se objeví zdravotník. Dala zajímalo, zda muž, kterému pomohl, přežil. Uplynulo 50 let a Dále na „neznámého vojáka“ nepřestal myslet. S příchodem internetu a chytrých telefonů mohl navázat spojení a oslovit muže, kterého kdysi ve Vietnamu zachránil. Podařilo se mu dostat až k Fredovi.

Mužům se podařilo setkat

Srdcervoucí příběhy, jako je tento, jsou poctou generaci velkých válečníků, kteří se skutečně stali skupinou bratrů. Dalovi i Fredovi se podařilo setkat po dlouhých 50 letech tváří v tvář a dohnat ztracený čas. Stále jsou bratry ve zbrani a Fred nikdy nepřestane být vděčný, že měl Dala po svém boku. Kdyby tomu tak nebylo, zemřel by.

Úvodní obrázek: Anthony Correia / Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk