Hra mezi nepříjemnou léčbou. Malý chlapec s rakovinou předával zdravotníkům vzkazy kreativním způsobem

Někdy k nám pozitivní zprávy, které v danou chvíli potřebujeme slyšet, přicházejí z těch nejméně očekávaných míst. Meyeru Mixdorfovi z Arkansasu byl diagnostikován meduloblastom, forma dětské rakoviny mozku.

Nutná hospitalizace kvůli transplantaci

Část jeho léčby zahrnovala dlouhých šest týdnů v dětské nemocnici kvůli transplantaci kmenových buněk. Pro každé malé dítě je pobyt v nemocnici nepříjemný a především dlouhý. Proto se Meyerova rodina rozhodla jeho nemocniční pokoj trochu rozveselit.

Mistrovská díla

Jednoho dne si skupina neznámých lidí přes ulici od nemocnice všimla mistrovských děl na okně nemocničního pokoje. V reakci na to začala zdobit i svá vlastní. Ukázalo se, že sousední umělci jsou zaměstnanci jiné nemocnice a rozhodli se inspirovat budovou naproti, aby se zabavili. „Jen jsem se dívala z okna a tam nahoře byl malý smajlík vytvořený z lepicích papírků. Přišlo mi to roztomilé, popadla jsem pár lístečků a vytvořila něco podobného na svém okně. Vím, že naproti v nemocnici jsou malé děti, sice nevím, co prožívají, ale pokud je dokážu alespoň trochu rozesmát, stojí to za to,“ dodává Cheryl Gray, kolegyně z druhé nemocnice.

Vyměňování vzkazů

Brzy se z toho stala hra, možná i soutěž, kdy si obě nemocnice vyměňovaly vzkazy na oknech pomocí obrázků z lístečků. Maminka Meyera Liz Mixdorf uvedla, jak je její syn každé ráno natěšený, co na něj zase bude čekat na protějším okně v osmém patře budovy. O desítky mistrovských děl z lepicích lístečků později Meyer konečně dokončil svou léčbu a byl připraven vyrazit domů.

Vzkaz na rozloučenou

Po všech těch týdnech předávání vzkaz pro své nové přátele vytvořil poznámku na rozloučenou: „Uvidíme se později, díky.“ Než ale odjel, jeho rodina jej vzala do protější budovy, aby se konečně setkal s cizinci, se kterými si po celou dobu svého pobytu v nemocnici „dopisoval“.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com