Inženýr si poradil s otravnými zloději v sousedství. Důmyslný vynález pachatele dokonale odhalí

Jistě jste zaznamenali ve zprávách nebo na internetu, jak jsou někteří lidé ve Spojených státech schopni krást lidem z verand balíčky dodané kurýrními službami. U nás sice něco takového není zvykem, ale ve světě, když vás doručovatel nezastihne doma, nechá vám balíček před hlavními dveřmi. To se ovšem některým jedincům nevyplácí a šikovní zloději si přijdou na své. Tento muž ale situaci vyřešil po svém.

Chabé výmluvy

Ti, kteří jsou nachytáni, často přicházejí s chabými výmluvami typu „jen jsem chtěl dohlédnout, že bude v bezpečí, než se vrátíte domů“ například. Mark Robert toho měl ale tak akorát dost. Když si všiml, že se mu stále častěji ztrácejí balíčky z Amazonu, rozhodl se vymyslet perfektní způsob, jak chytit zloděje při činu.

Inženýr a hvězda YouTube

Mark je ve skutečnosti inženýr a hvězda YouTube díky stavbě různých zařízení a vychytávek. Dokonce pomohl navrhnout Mars Rover pro NASA. Ve svém videu, které se nyní stalo virálním, Mark vypráví, jak zločin nahlásil na místní policii, jež mu ale odpověděla, že nemá čas vyšetřovat podobné incidenty. Mark pro ně dokonce odvedl velký kus práce, když jeho bezpečností kamera zachytila několik zlodějů v sousedství. Stejně to policie nechtěla řešit. Proto vzal situaci do svých vlastních rukou.

Falešná třpytivá výbušnina

Vytvořil uvnitř falešného balíčku z Amazonu třpytivou výbušninu. Nebojte, nikdo nepřišel o ruce. Spíše šlo o to, že zloději se dostala na ruce třpytivá barva, kterou jen tak nesmyje. Navíc po 30 vteřinách od otevření dostane zloděj 5 stříkanců silného parfému po sobě. Takže i když se vyhnete třpytkám, silné vůni už nikoli. A pokud by ani to nestačilo, zařízení má uvnitř 4 iPhony, které vás filmují z každého úhlu, aby mohl být viník co nejlépe identifikovaný.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Designboom.com