Jak bojovat se zápachem v lednici. Doma najdete spoustu účinných zbraní

Specifický odér v lednici je poměrně častým jevem, který se vyskytuje i při pečlivé údržbě a odstraňování všech starých, plesnivých potravin. Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit i nepříjemného zápachu. Zapomeňte na chemikálie, vždyť se jedná o prostor, kam ukládáte potraviny. Zaměřte se raději na domácí prostředky.

Citrónová šťáva s vodkou

Možná už jste si stačili všimnout, že v každém našem článku, zaměřeném na úklid, se vyskytuje citrónová šťáva. Je k tomu dobrý důvod, protože co se týká čištění, je skutečně všemocná. Umyje ledničku, odstraní zápach a zničí všechny patogenní mikroby. Čisticí roztok připravíte z 1 dílu citrónové šťávy a 10 dílů vodky nebo jiného alkoholu. 

Amoniak

Přidejte lžičku amoniaku do litru vody a vyčistěte všechna místa ve vnitřní části lednice.

Ocet

Další zbraní v boji proti zápachu a nečistotám je ocet. Veškerou práci s ním doporučujeme provádět v gumových rukavicích. Smíchejte 9% ocet s vodou ve stejném poměru a použijte jako čisticí prostředek.

Jedlá soda

Pomocí jedlé sody se můžete zbavit nejen nepříjemného zápachu, ale i bezpečně vyčistit a dezinfikovat všechny povrchy. V litru teplé vody zřeďte polévkovou lžíci jedlé sody a umyjte vnitřek lednice. Pomůže vám zbavit se i starých skvrn.

Obrázky: Freepik