Návod k nabroušení nůžek bez ocílky. Bohatě postačí obyčejný kámen

Když se vaše staré nůžky otupí, není hned nutné je likvidovat. I přesto, že nejste v tomto ohledu úplně znalí, jsou jednoduché možnosti, jak je doma naostřit, aby opět pracovaly tak, jak si přejete. Není to nic složitého, když se ví, co a jak použít.

Jak naostřit nůžky pomocí kamene

Pokuste se stříhat kámen. Možná to zní zvláštně, ale nejjednodušším způsobem, jak naostřit nůžky, je přiložit hranu nůžek na kámen a dělat pohyby, jako kdybyste jej stříhali. Opakujte postup i s druhou stranou nůžek. Jsou-li nůžky zakřivené, pokuste se zároveň hýbat s kamenem tak, aby neustále zůstával v kontaktu s nůžkami. V případě velice dlouhých čepelí nebo malého kamene, je třeba ostřit nůžky po částech, ale stále stejným způsobem. Chcete-li brousit nůžky na prostřihávání rostlin, nejdříve je musíte rozebrat. Důvodem je, že nůžky na stříhání zahrady mají čtyři různé povrchy, které je potřeba naostřit. Každý díl položte na rovnou pracovní plochu a každou stranu naostřete hrubým kamenem nebo brusným papírem.

U naostřování nůžek je důležité začít nejdříve s hrubým materiálem a postupovat k jemnějším materiálům, dokud nedosáhnete požadované ostrosti.

Obrázky: Pixabay