Jak dostat myši z domu? Pomůže drátěnka i jasné světlo

Přesto, že myši patří k jedněm z nejchytřejších tvorů naší planety, neznamená to, že je musíte trpět u sebe doma. Ve skutečnosti jsou myši a krysy nositeli vice než 35 různých nemocí a jsou dokonce spojovány se šířením moru. Abyste svůj domov ušetřili těchto malých škůdců a zároveň se nevystavovali vdechování toxických látek ze sprejů proti hlodavcům, zkuste následující triky, jak navždy vyhnat nežádoucí návštěvníky pryč.

Vyplňte všechny otvory drátěnkou

Na rozdíl od izolačních pásek, papíru nebo sádrokartonu, myši nejsou schopny drátěnku rozkousat a i kdyby ano, zemřely by dříve než se dostanou dovnitř. Vyplňte proto všechny otvory, kam by mohly myši vlézt, drátěnkou.

Přineste si na pomoc jasné světlo

Myši jsou noční zvířata a jsou náchylné na světlo. To znamená, že na jasně osvětlená místa se rozhodně chystat nebudou.

Rozstříkejte mátový olej kolem domu

Myši snadno vyděsíte rozstříkáním mátového oleje kolem vašeho domu, ale dejte si pozor. Používejte mátový olej opatrně i presto, že je skvělým bojovníkem proti škůdcům. Zvláště buďte opatrní, vlastníte-li psa nebo kočku, u kterých by se mohly vyskytnout dýchací potíže.

Postavte cihlu před větší otvory v domě

Máte-li doma díru, kterou nevyplní ani drátěnka, postavte před ní cihlu. Cihly jsou dostatečně těžké a silné, aby zabránily vniknutí hlodavců.

Dopřejte jim pikantní pikantní omáčku

Pikantní omáčka v malé misce před myšími dírami způsobí, že se myši budou držet dál od vašeho domova. Pokud se myš načichá silné vůně omáčky, doslova ji to “vypne”.

Tea tree olej

Tento antibakteriální olej může být tou nejjednodušší cestou, jak zabránit útoku myší. Silná vůně oleje ze stromu čajovníku na myši přímo útočí a drží je dál.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: bestlifeonline.com