Věci, které byste neměli mít ve své domácnosti, vlastníte-li psa

Se psy je radost i kříž, zvláště mají-li zvědavou povahu. Což má většina z nich! Pořídit si psa, to není jen tak, je třeba myslet na to, co máte v bytě. Věřte, že je to pro vaše i jeho dobro. Možná jste ani netušili, že se ve vaší domácnosti nacházejí věci, jež jsou pro zvířata, speciálně pro psy, velice nebezpečné.

Otevřený odpadkový koš

Jelikož je známo, že se psi rádi hrabou v odpadcích, nejlépe uděláte, pokud si pořídíte koš s uzavíratelným víkem. Váš pes nebude vystaven nebezpečí nestravitelných věcí z odpadkového koše a vy si ušetříte zbytečný úklid navíc.

Elektrické přikrývky

Používání elektrických přikrývek pro lidi na psy není až tak dobrý nápad, protože lidé a psi mají různou tělesnou teplotu. Navíc se vystavujete možnosti přehryzání a rozžvýkání kabelu.

Pastičky na myši

Pastička na myši rozhodně není bezpečná, máte-li doma psa. Zvíře si do ní může chytit čumák, packu nebo například jazyk a vy budete muset rychle spěchat k veterináři.

Tekuté osvěžovače vzduchu

Stejně jako změkčovadla a sušičky prádla, obsahují tekuté osvěžovače vzduchu kationtový detergent. Mate-li doma psa, který se otrávil osvěžovačem vzduchu, bude vykazovat potíže s chůzí a zvracení.

Slaměná výzdoba

Pokud váš domácí mazlíček náhodou spolkne jednu z vašich slaměných výzdob, začne zvracet a trpět průjmem. Navíc malé odštěpky mohou vytvořit nebezpečí udušení.

Jak chráníte svého pejska před nebezpečím? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte varovat i své přátele a rodinu prostřednistvím sdílení tohoto článku.

Zdroj: rd.com