Muži vs. ženy: Vliv starosti o domácnost na kvalitu vztahu

Rozdělení domácích prací je jedním z hlavních důvodů napětí mezi páry žijícími ve společné domácnosti a dokonce se může jednat i o jednoho z viníků v případě rozvodu. Nová studie nyní zkoumala, jak odlišně muži a ženy vnímají rozdělení domácích prací ve vztahu ke své kariéře a zdůraznila, proč je tolik obtížné tento problém mezi dvěma lidmi vyřešit.

Ženy stále dělají více domácích prací než muži

Studie se zúčastnilo 204 heterosexuálních párů, jež žijí ve společné domácnosti v průměru 3,3 roku. Věk všech účastníků se pohyboval mezi 18 a 30 lety, což nabízí zajímavý pohled na to, jak domácí práce ovlivňují mladé lidi, kteří stále vykazují drobné rozdíly, co se domácího života týká. Vědci zjistili, že ženy stále provádějí více domácích prací než muži a muži tráví více času budováním své kariéry nebo akademicky zaměřenými činnostmi. Zajímavé však je, že zatímco muži tuto skutečnost považují za spravedlivou, ženy ne.

Překážka pro ženské ambice

Tyto nesrovnalosti v domácnosti jsou také hlavní překážkou v kariéře ženy vzhledem k tomu, že je velmi obtížné postupovat v práci, když na vás doma čekají hromady špinavého nádobí a prádla. Studie také ukazuje, že způsob, jakým jeden partner reaguje na požadavky druhého partnera na změnu v rozdělení domácích prací, může ovlivnit kvalitu vztahu. Výsledky tak poukazují na potřebu učit heterosexuální romantické partnery, jak efektivně přistupovat k řízení domácnosti. Protože i když to spousta lidí může vidět jinak, současné uspořádání, co se týká domácích prací, z velké části nefunguje.

Co říkáte na dnešní článek? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích a neváhejte příspěvek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: bestlifeonline.com