Jak se chovat lépe k naší planetě, aniž bychom museli drasticky měnit svůj život

Skončit s létáním, přejít pouze na přírodní výrobky, vyměnit všechny plasty v domě nebo používat jen kosmetické přípravky vlastní výroby nejsou jediné kroky, jak začít žít ekologičtěji a zmenšit svou uhlíkovou stopu. Pokud máte pocit, že takové drastické změny nikdy nedokážete, nezoufejte, jsou i méně násilné úpravy, které můžete ve svém životě provést a mít dobrý pocit, že alespoň něco málo děláte pro naši planetu.

Používejte tlakový hrnec

Investice do tlakového hrnce je laskavostí životnímu prostředí i sobě. Kuchyňská výbava, která zkracuje dobu potřebnou k vaření na sporáku, znamená méně spotřebované energie při přípravě oblíbených pokrmů. Tlakový hrnec údajně snižuje čas vaření až o 70%.

Prosviťte dům LED světly

LED světla spotřebovávají o 75% méně energie a vydrží 25x déle než klasické osvětlení. Navíc představují úsporu nejen peněz, ale také mají potenciál k ochraně životního prostředí.

Zkuste rostlinné pondělí

Možná si řeknete, co zmůže jeden jediný den? Věřte, že hodně! Dodržovat rostlinná pondělí může mít překvapivě obrovský přínos pro životní prostředí.

Zkraťte dobu sprchování

Zkrácení sprchy o pouhou jednu minutu může ušetřit až 570 litrů vody za měsíc. A budete-li se sprchovat maximálně 5 minut, můžete ušetřit dokonce i 3 800 litrů vody měsíčně.

Odpojte elektroniku, kterou nepoužíváte

Chcete zkusit zachránit planetu během několika málo vteřin? Odpojte elektroniku, kterou nepoužíváte. Pokud se vám při odchodu z domu nechce vytahovat každou lampu ze zásuvky, pořiďte si prodlužovací kabel a odpojte ho celý z jedné zásuvky.

Jak se vám dnešní tipy, jak šetřit naše planetu, líbily? Pokud ano, inspirujte i své přátele a rodinu prostřednictvím sdílení tohoto příspěvku.

Zdroj: bestlifeonline.com