Jak nakopnout metabolismus, aby pomohl k rychlému a efektivnímu hubnutí

Stárnutím se náš metabolismus přirozeně zpomaluje, což má za následek hromadění tuku v našem těle a nárůst tělesné hmotnosti. Proto je s postupem věku čím dál tím více důležité dbát na zdravou stravu a pravidelné cvičení. Kromě toho je ale dobré znát pár užitečných tipů, jak metabolismus efektivně nakopnout.

Pijte více vody

Denní příjem vody je jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout přejídání. Pití alespoň 1,5 litru čisté vody denně pomáhá v procesu hubnutí.

Silový trénink

Podstatou cvičení je podpořit metabolismus a zvýšit šanci na úspěšné hubnutí. Zatímco kardio cvičení je velmi dobré pro spalování kalorií, je nezbytné zapojit do své rutiny i silový trénink. Sval spálí 9x více kalorií než tuk, takže pokud vaše tělo obsahuje více svalové hmoty, mohli byste i rychleji hubnout.

Vyšší příjem bílkovin

Abyste ale měli více svalové hmoty, je potřeba zvýšit příjem bílkovin. Strava plná bílkovin vám dopomůže k tomu, abyste se cítili déle sytí a získali a udrželi si svalovou hmotu.

Spěte alespoň 7 hodin

Spánek je stejně důležitý jako vyvážená strava a cvičení. Je nezbytné, abyste spali alespoň 7 hodin denně. Jakmile se tak nestane, druhý den se budete cítit mnohem hladovější a budete s větší pravděpodobností konzumovat méně výživné potraviny.

Pijte zelený čaj

Zelený čaj může zrychlit metabolismus až o 10%, ale to neznamená, že budete pít hektolitry denně. Všeho s mírou, nepřekračujte 3 hrnky denně.

Nebojte se kalorií

Nadměrné odbourávání kalorií může vést ke skutečně negativním účinkům na naše tělo. Rozhodně se vyvarujte hladovění.

Pálivé jídlo

Kapsaicin, rostlinná účinná látka obsažená v pikantních pokrmech, může zrychlit metabolismus až o 8%. Ale pozor, i zde platí všeho s mírou.

Obrázky: Pixabay