Jednorázový mlýnek po spotřebování není nutné kupovat nový. Lze jej jednoduše otevřít a znovu doplnit

Mnoho lidí si klade otázku, jak otevřít jednorázový mlýnek na pepř nebo sůl. Zpravidla jsou vyrobené tak, že po vyprázdnění obsahu je můžete zahodit, proto také název „jednorázový“, ale není to přece jen škoda? Skleněný mlýnek na pepř, sůl nebo jiné koření, že může vždycky hodit a navíc nebudete vytvářet tolik odpadu. Vše, co lze použít několikrát je šetrné pro přírodu i vaši peněženku. Existuje jednoduchý a rychlý způsob, jak to udělat.

Jak otevřít jednorázový mlýnek?

Pokud přemýšlíte, jak otevřít jednorázový mlýnek na pepř nebo sůl, musíte vědět, že budete potřebovat pouze nádobu s převařenou vodou a vlastní ruce. Skutečně je to tak jednoduché. Ostatně, přesvědčte se sami. Níže naleznete přesně postup krok po kroku.

Postup, jak otevřít jednorázový mlýnek

  • Přiveďte k varu vodu v hrnci nebo jiné nádobě
  • Mlýnek vložte na několik sekund do převařené vody tak, aby jeho plastová část byla zcela ponořená
  • Horká voda by měla plast změkčit natolik, abyste mohli díl bez problémů vyjmout
  • Nyní stačí plastový kryt odšroubovat a skleněnou nádobu naplnit

Mlýnek je připraven k použití

Mlýnek je opět připraven k dalšímu použití. Pokud jste měli z nějakého důvodu potíže s otevřením mlýnku, ukážeme vám celý proces v našem krátkém videu níže. Podívejte se na něj, pokud si nejste něčím jistí. Jednorázový mlýnek vydrží dlouho a je mnohem levnější variantou než kupovat nový z obchodu. Ani jeho vzhled se neponičí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co